Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért helytelen olyat mondani,...

Miért helytelen olyat mondani, hogy "és/vagy"?

Figyelt kérdés
Nyelvtantanárok nagyon nem szeretik ha valaki ilyet ír egy mondatba, mert állítólag helytelen. Az én kérdésem az, hogy miért helytelen? Tudtommal a nyelvtani szabályok megengedik, hogy ilyet írjak.

2018. dec. 4. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Konkrét példa. Amúgy egy fogalmazásba elég hülyén néz ki. Feladatleírásokban meg ilyenekben szokott előfordulni inkább az "és/vagy".
2018. dec. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nemtom, én nyelvtanár vagyok, és nem látok beenne problémát, simán szoktuk használni hétköznapi informális szövegekben. A fontosabb szövegekben, fogalmazásokban meg ilyenekben jobban át kell gondolni a mondanivalót, és akkor nincs szükség ilyen logikai kifejezésre.
2018. dec. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Annak idején nálunk is ilyenekre volt kihegyezve a nyelvtanítás, ahelyett fogalmazni tanítottak volna minket.


Engem spéci Amerikában tanítottak meg, arra hogyan kell egy esszét megfogalmazni/megalkotni.


Itthon vak vezet világtalant van az iskolákban, és tanárfüggő, hogy kettest ad rá vagy ötöst...

2018. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 folyt.


Permésztesen (az általánosítás miatt) mély tiszteletem a kivételeknek...

2018. dec. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3 folyt. (kicseszett velem a helyesírás javító :)


Természetesen (az általánosítás miatt) mély tiszteletem a kivételeknek...

2018. dec. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert pontosan mit is jelent ez? Logikailag szerintem nincs szükség mind a kettő szóra, hogy helyesen fejezzük ki magunkat.
2018. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!