Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnám meg élőleny...

Hogyan tanulhatnám meg élőlenyek latin nevét magolás nélkül, úgy hogy megmaradjon a tudás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Gimnazista vagyok,biológia szakon. Nagyon szeretem a tárgyam, és most meg kell tanuljak 400 élőlény latin nevét is. Nem magolni szeretnék, jó lenne hetek, hónapok mulva is emlékezni rájuk, hamár energiát meg időt fektetek bele. Van valami jó módszeretek,amivel megmaradnának hosszútávon ezek a kifejezések?

2018. dec. 5. 23:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kis korrekció:meg kell tanulnom 400 élőlény latin nevét is. Lehet hogy rossz kategóriában van a kérdésem, elnézést kérek érte.
2018. dec. 5. 23:10
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Próbáld meg érteni a szavakat, pl. Populus nigra - fekete nyár. Olyan populáris:), és fekete.

Vmi communis: közönséges.

monogyna: egybibéjű.


Nekem így könnyebb.

2018. dec. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Amit az előttem szóló írt az teljesen logikus tanulási forma. De ezt nyilván gyakorolnod kell ha kell napokon át.
2018. dec. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Metionin ***** válasza:
90%
Én anno rendszertanból úgy tanultam, hogy megjegyeztem a latin név jelentését, így egy csomó nevet össze lehet rakni. Jó módszer a szókártyázás, kártya egyik felére a magyar, másikra a latin, ez nyelvtanulásra is használható. Vagy ha fel is kell ismerni az élőlényt, akkor én sok ppt-t csináltam ahol az állat/növény képe szerepel egyszer magyar, egyszer latin névvel. 8-9 éve tanultam őket és sokra a mai napig emlékszem, pedig amúgy nem használom.
2018. dec. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kártya +1
2018. dec. 6. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2018. dec. 6. 07:29
 7/11 anonim ***** válasza:
43%
Nem kell a magolást sem elvetni. Az is hasznos memorizálási módszer. Régen biflázásnak nevezték. Sokan ma is emlékeznek az általános iskolában bevésett anyagra, pl. szorzótábla. Én magolással rengeteg szót memorizáltam latinból, németből, angolból, oroszból. Amit oda-vissza elmondogatsz többször is, az az agyban kapcsolatot hoz létre. De persze utána használni is tudni kell a szavakat értelmes szövegekben.
2018. dec. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hol kell ilyeneket

tanulni ?

2019. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Növény neveket kell

megtanulni ?

2019. febr. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vagy állat

neveket ?

2019. febr. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!