Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi ér többet? Több nyelv...

Mi ér többet? Több nyelv ismerete középfokon vagy egy felsőn és a többi alapfokon?

Figyelt kérdés
2018. dec. 10. 15:07
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Egyik sem. A tényleges tudás. Kis logikát is vigyél a dologba néha.
2018. dec. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Egyetlen olyan nyelv ismerete felsőfokon, ami nélkülözhetetlen a munkádhoz. Mellé esetleg még egy nyelv középfokon, amivel elboldogulsz, ha olyan országba mennél kirándulni, de ez már szigorúan csak "hobbi" jelleggel. Ez a két nyelv ideális esetben az angol és a német és így lényegében lefedted velük Ny-Európát + Amerikát és Ausztráliát. Amit ezeken kívül tanulnál még az már tényleg csak egyéni preferencia, mert hasznod biztosan nem lesz belőle.
2018. dec. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mire kell. Én informatikus vagyok, szakmai szempontból megérné becserélnem az angol-német-francia középfokú nyelvvizsgámat egy angol felsőfokra (természetesen nem a papír érdekel, hanem a tudás kéne). Ugyanakkor a németet személyes okból szeretem, ezért azt is igyekszem fejleszteni. Ha esetleg német nyelvterületre költözöm, akkor pedig nagyon jól jön majd, hogy van, és Magyarországhoz sok német nyelvű terület esik közel, mint francia vagy angol.
2018. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Angol és német ismerete felsőfokon, a többi hobbi.
2018. dec. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!