Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol online szótárakat...

Milyen angol online szótárakat használtok?

Figyelt kérdés

Utálom a kézi szótárakat.

A szotar.net-et kezdtem el használni most.

Tudtok esetleg megbízható online szótárakat?



2018. dec. 23. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Én topszotar.hu-t használok + [link]
2018. dec. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Csakis ezt:

[link]

Ugyan az Oxfordi is lebutul az emberiséghez (a csúcs a 90-es években jelent meg papíron), de még van mit butulnia.

2018. dec. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

google fordító

mondatokat is be lehet írni

2018. dec. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 chtt ***** válasza:
57%
glosbe pont com -- akad hibája ennek is, de folyamatosan javul (akárcsak a google fordító), és sokat segítenek a példamondatok (bár ott is akad olyan, ami teljesen mellélő).
2018. dec. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagyok túl hű a szótárakhoz, mostanában egynyelvű szótárakat használok inkább és attól függ mennyire komplikált a szó. Kiejtés gyakorlására a longman elég jó a hangos példamondatok miatt. A fraze.it meg a sok gyakorlati példa miatt jó (nem is igazi szótár), gyakran arra használom, hogy ellenőrizzem jól értem-e az adott szót az adott környezetben. Tudom más szótárakban is vannak példamondatok, de valahogy jobbnak tűnnek a példái, mint más hasonló oldalnak.


Ha a magyar jelentés problémás, akkor hunglish.hu rengeteg példát ad, de nem 100% pontos.

2018. dec. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!