Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire nehéz a felsőfokú...

Mennyire nehéz a felsőfokú német nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Miben tér el a középfoktól tudásban?

Aki volt már nyelvvizsgán, mik a követelmények?


Nemzetközi nyelvvizsgát szeretnék tenni. Ezzel kapcsolatban is meghallgatok tanácsokat.


2018. dec. 27. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
18%

Szia!


Én ECL-en voltam. Szerintem ez a legjobb vizsga, mert itt nem arra mennek rá, hogy mennyire kened-vágod a nyelvtant, hiba nélkül, hanem hogy szinte mindent megértesz-e gyorsan és tudsz-e reagálni.

Szerintem csak a szókincset kell fejleszteni B2 és C1 között no meg persze a beszédkészséget.

2018. dec. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ECL tényleg jó, de a hallott szöveg értése nagyon nehéz ott. Én angolból voltam és nagyon nehéz volt.
2018. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Origón voltam.

Ugyanolyan nehéznek éreztem, mint az angol felsőfokot a középfokhoz képest. A szóbeli nagyon nehéz volt, viszont a magnóhallgatás meg konkrétan könnyebb, mint egy emelt szintű érettségin.

Bővebb szókics, választékosabb megfogalmazás, stabilabb nyelvtan kell és azért az írott szövegalkotásod is legyen begyakorolva.

2018. dec. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!