Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz középfok 1,5 hónap...

Orosz középfok 1,5 hónap alatt? (lent)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jó a nyelvérzékem, 5 nyelven beszélek (B2 vagy C1). Oroszul alapfokon beszélek, csak régen tanultam és nem kellett használnom - de, ez a tudásom fix. :) 1,5 hónap alatt egy normális középszintet napi tanulással el lehet érni (szükségem van rá)? Mennyi időt szánjak rá egy nap, szerintetek? :) Köszönöm!

2018. dec. 27. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha 5 nyelven beszélsz, biztosan sokkal nagyobb tapasztalatod van a nyelvtanulás terén, mint itt bármelyikünknek. Nem is merek válaszolni.
2018. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
írtam, hogy B2 vagy C1 szint. Azért írtam ki a kérdést, mert az 5 nyelv közül egyik sem szláv, nem tudok viszonyítani! :) Köszönöm a kedves kommenteket! :*
2018. dec. 27. 20:54
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
A válaszadáshoz szükség lenne arra, hogy az eddig tanult nyelvek mik voltak és mennyi ideig tanultad őket, valamint, hogy melyik B2 és melyik C1.
2018. dec. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
A B2 meg nem tudas, nem beszeles, hanem kapirgalas az idegen nyelv korul.
2018. dec. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmilyen nyelvet nem lehet megtanulni ilyen rövid idő alatt, még nyelvvizsgára se (ugye gyakran egészen más az, ha valaki tud egy nyelvet, vagy van belőle nyelvvizsgája). Legalább fél év kell hozzá, és még így is lehet, hogy keveset mondtam.

Azért lehetetlen, mert nem "épül be" a nyelv. Bevághatsz mindent másfél hónap alatt, de nem lesz belőle tudás. Még a nyelvvizsgát is esélytelennek látom akkor is, ha minden nap 8 órát oroszoznál vért izzadva. Semmi értelme. Én kb. 2 intenzív hónappal készültem fel, nyelvtanárral, egész nyaram ráment, de előtte 4 évig suliban tanultam, és abból érettségiztem - a szóbeli érettségi és a nyelvvizsga között van 2 hónap. És rohadt kemény és fárasztó volt (ez a 2 hónap csak a nyelvvizsgafeladatok gyskorlását jelenti, kisebb nyelvtani kiegészítésekkel, folyamatos szókincsbővítéssel - előtte a nyelvtant meg minden egyebet a 4 év alatt tanultam meg). Igaz, nem vagyok nyelvzseni. De pl. ismerőseimnek, akiknek jobb a nyelvérzéke, mint nekem, sokkal rosszabbul ment az orosz. Ennek legfőbb oka az volt, hogy én jobban szerettem az oroszt, de inkább arra akarok kilyukadni, hogy van, hogy a nyelvérzék nem számít. Főleg, hogy nem tanultál korábban szláv nyelveket, még ha újrakezdő is vagy, én esélytelennek látom ezt a 1,5 hónapot.

2018. dec. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindegy, hogy ha pl. az ötből az egyik beás, másik lovári, és mondjuk a harmadik eszperantó:-DDD
2018. dec. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

angol c1, német c1, francia b2, japán n3 (közép), koreai topik2 (közép)

- oroszból van egy b1 szintű vizsgám :))))

2018. dec. 28. 19:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Eléggé kevés idő... Max ha egész napokat tudnál rászánni végig akkor sikerülne, de akkor is kicsi rá az esély és nem hinném, hogy ennyi időd lenne. Talán azzal lendíthetnéd előbbre, ha valakivel (anyanyelvivel) oroszul beszélnél/leveleznél interneten... Erre tudom ajánlani az interpals-ot.
2018. dec. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Van anyanyelvű segítségem. :)
2018. dec. 28. 20:37
 10/11 anonim ***** válasza:
58%
akkor meg vágj bele és увидим.:)
2018. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!