Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az eszperantó nyelvet 0. ról...

Az eszperantó nyelvet 0. ról nyelvizsgáig ki hol/hogyan tanulta?

Figyelt kérdés
2018. dec. 29. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Megvettem egy webshopból a tankönyvcsomagot és cd-t, megtanultam minden szót belőle, és elmentem vizsgázni.
2018. dec. 29. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ez mennyi idő alatt sikerült??
2018. dec. 29. 13:01
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap, napi 6-8 óra tanulással középfokig. A vizsgáztatóval beszéltem először életemben. Addig csak magammal. Szorgalom kérdése. Szuper könnyen tanulható nyelv, de a munkát bele kell tenni. Ezt sem adják ingyen.
2018. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ez fantasztikus 😊

Bár nekem egy nap nincs ennyi időm a gyerekek mellett,de így legfeljebb későbbi vizsga időpontot nézek,abba bízom hogy fél év alatt sikerül nyelvizsga szintig eljutom..

Gratulálok az eredményedhez.

Honnan vetted az anyagot?

2018. dec. 29. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Érdemes beruházni úgy, hogy legyen benne könyv, munkafüzet, hanganyag is. Bár vannak internetes anyagok és youtube videók, de nehéz tanulás közben még azokat is keresgélni, főleg az elején. Nyelvvizsga előtt kicsivel már érteni fogod a netes dolgokat is, de az elején jobb, ha van, ami vezet. :)

2018. dec. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én kizárólag könyvekből. De nincs nyelvvizsgám és csak írásban használom a nyelvet.
2018. dec. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hadd hívjam fel a figyelmedet, hogy a statisztikák szerint az eszperantó nyelvvizsgán 10 vizsgázóból 6-an megbuknak, és csak 4-nek sikeres a vizsgája... :-(( Ez nem azért van, mert az eszperantó nehéz lenne vagy szigorúak a vizsgáztatók, hanem mert sokan azt hiszik, hogy ez annyira könnyű, hogy nem is kell tanulni...


Valóban SOKKAL gyorsabban lehet megtanulni, mint bármelyik nemzeti nyelvet, de ez is élő nyelv, ezt is tanulni és GYAKOROLNI kell. Tanár nélkül csak kevesen tudják megtanulni, főleg olyanok, akik már beszélnek 1-2-3 másik nyelvet...


Ha megoldható, én olyan tantermi tanfolyamot ajánlok, ahol nem a tanár adja a mindenféle fémymásolt anyagot, hanem ahol a rendes tankönyvön kívül használnak munkafüzetet, netes gyakorlóprogramot, hanganyagot, filmeket is, és amelyik minél több foglalkozást tartalmaz.


Ha a tanterem nem megoldható, akkor az online -tanfolyam lehet jó megoldás, ahol a gépi tanárnő éjjel-nappal a rendelkezésre áll a gyakorláshoz.


A normál tankönyvcsomagon kívül érdemes beszerezni papír-szótárat is, mert a vizsgára azt be lehet vinni, de elektronikus szótárat ott nem szabad használni.


Érdemes beszerezni azt a zöld könyvet is, ami 4 db alapfokú és 10 db középfokú korábbi vizsga komplett anyagát tartalmazza. Létezik hasonló CD is a korábbi vizsgaanyagokkal.


A legtöbb kelléket meg tudod találni a www.eszperanto-konyvesbolt.hu alatti könyvküldő szolgálatnál.


Jó tanulást és sok sikerélményt neked!

2018. dec. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!