Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsga...

Angol középfokú nyelvvizsga szóbeli része mennyivel könnyebb az angol emelt érettségi szóbelinél?

Figyelt kérdés
Mármint egyáltalán könnyebb-e?
2019. jan. 1. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csináltam mindkettőt, szerintem egyik sem volt nehéz, de egyáltalán. Csak dumálgatni kellett mindkettőn.
2019. jan. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Témától függ.

Én B2n olyan kérdéseket kaptam, hogy megnézem-e az ételcsomagolás tápértékét.


C1n megkérdezték hogy milyen a kapcsolatom anyukámmal.


A fő különbség az, hogy milyen szókincset várnak el, illetve felsőfokún több megadott téma van.

(Ezeket az adott nyelvvizsga honlapján tudod megnézni)


A felsőfokú érdekes helyzetbe kerülhetsz, ha kapsz valami egyszerű témát egyszerű kérdésekkel és teljesen esélytelen, hogy bonyolultabb szókinccsel tudj válaszolni.


Ha folyamatosan tudsz beszélni egyik sem lesz gáz.

2019. jan. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nyelvvizsga nehezebb volt, de csak a téma miatt.
2019. jan. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Emelt érettségin arról kellett beszélnem emelt szinten, hogy érdemes -e pontozni a készségtantárgyakat, mint rajz és ének.


C1 nyelvvizsgán meg olyan témákat kaptam, hogy mit szoktam csinálni, ha unatkozom.


Nem az volt a fontos, nyilván, hogy mi a téma, hanem , hogy milyen szinten tudok beszélni, milyen szavakkal, kiejtéssel, gördülékenységgel.


Akármiről lehet beszélni alap-közép-és felsőfokon is.

Elmondhatom alapszinten, hogy szeretek olvasni. Középszinten, hogy mi a kedvenc könyvem, felsőfokon meg azt, hogy az olvasás milyen hatással van a gondolkodásmódomra. Érted ...

2019. jan. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!