Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás

A kérdés

Angol középfokú nyelvvizsga szóbeli része mennyivel könnyebb az angol emelt érettségi szóbelinél?

Mármint egyáltalán könnyebb-e?

jan. 1. 10:47  Privát üzenet  

A válaszok
Én csináltam mindkettőt, szerintem egyik sem volt nehéz, de egyáltalán. Csak dumálgatni kellett mindkettőn.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jan. 1. 11:03 Privát üzenet

Témától függ.

Én B2n olyan kérdéseket kaptam, hogy megnézem-e az ételcsomagolás tápértékét.

C1n megkérdezték hogy milyen a kapcsolatom anyukámmal.

A fő különbség az, hogy milyen szókincset várnak el, illetve felsőfokún több megadott téma van.

(Ezeket az adott nyelvvizsga honlapján tudod megnézni)

A felsőfokú érdekes helyzetbe kerülhetsz, ha kapsz valami egyszerű témát egyszerű kérdésekkel és teljesen esélytelen, hogy bonyolultabb szókinccsel tudj válaszolni.

Ha folyamatosan tudsz beszélni egyik sem lesz gáz.

A válasz 78%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jan. 1. 11:13 Privát üzenet
Nekem a nyelvvizsga nehezebb volt, de csak a téma miatt.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jan. 1. 11:40 Privát üzenet

Emelt érettségin arról kellett beszélnem emelt szinten, hogy érdemes -e pontozni a készségtantárgyakat, mint rajz és ének.

C1 nyelvvizsgán meg olyan témákat kaptam, hogy mit szoktam csinálni, ha unatkozom.

Nem az volt a fontos, nyilván, hogy mi a téma, hanem , hogy milyen szinten tudok beszélni, milyen szavakkal, kiejtéssel, gördülékenységgel.

Akármiről lehet beszélni alap-közép-és felsőfokon is.

Elmondhatom alapszinten, hogy szeretek olvasni. Középszinten, hogy mi a kedvenc könyvem, felsőfokon meg azt, hogy az olvasás milyen hatással van a gondolkodásmódomra. Érted ...

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jan. 1. 11:43 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan tudok felkészülni teljes hatékonysággal emelt szintű angol vizsgára?
Melyik felsőfokú angol nyelvvizsga a legegyszerűbb?
Emelt nyelvi érettségi + nyelvvizsga egyszerre? Nem ütközik a kettő?
Ismer valaki olyan weboldalt vagy könyvet, ahol német érettségi vagy nyelvvizsga tételeket találok kidolgozva?
Meddig kell megszereznem a nyevizsgát felvételihez?
Miért nem kaphatok nyelvvizsgatámogatást 2018-ban? Mit kellene tennem? (részl. Leírásban)

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Nyelvtanulás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!