Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Holnap megyek origós angol...

Holnap megyek origós angol felsőfokú nyelvvizsgára. Szóbelihez mit tudtok tanácsolni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 3. 11:16
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom mennyire lesz releváns a vàlasz, mivel nem angolból voltam, hanem olaszból. Nekem az vàlt be, hogy természetes legyen, vagyis úgy értem , hogy ne bemagolt példamondatok ami hú de jól hangzik , de làtszik hogy megtanultad. Persze mondhatsz nyugodtan ha ott rögtön eszedbe jut, de ha nem akkor ne àllj le rajta gondolkozni. A màsik, hogy hazudj nyugodtan , úgy sem ismernek. A képeknél mond azt ami eszedbe jut, úgyis bele fognak kérdezni és afelé fog menni a beszélgetés. Szóval összességében inkàbb (legyen) egy természetes beszélgetés mint az hogy tökéletesen tudd pl. a szélerőművek (csak egy példa) működését. Nekem ez a tapasztalatom origoval, lehet màsnak màs volt. (nem hiszem hogy angolból sokkal másabb lenne, én 88%-ot kaptam , úgy hogy így csinàltam ahogy írtam) .
2019. jan. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én angolból voltam lassan két éve, de teljesen helytálló az első válasz. Fő a természetesség, nem kell idegeskedni (tudom, könnyű mondani, de én is parás vagyok mégis ment az önnyugtatás), igyekeznek a szóbeliztetők is egy olyan légkört létrehozni, mintha tényleg egy kávé mellett beszélgetnétek. A képekről random beszélhetsz, nem azt kell elsősorban mondani amit látsz rajta, hisz nekik is van szemük, hanem magával a témával kapcsolatban mutasd meg a szókincsed és a tudásod. Ha valamit nem értesz, akkor nyugodtan kérdezz vissza, vagy ha nem annyira lényeges akkor hagyd ki, észre fogják ugyan venni, de inkább kerüld ki azt amit nem tudsz, mintsem elkezdj "dadogni" mert semmi nem jut eszedbe ami értelmes lenne.
2019. jan. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Egyetértek, legyél természetes, próbálj meg mosolyogni, hogy lássák rajtad nyugodt vagy, mert mindent tudsz. A felkészítő tanárom azt mondta, legyek udvarias, köszönjek, kívánjak szép napot, mosolyogjak, mint amikor egy új emberrel ismerkedem meg. A végén pedig illedelmesen köszönjek el, kívánjak további szép napot.


Lassíts a beszédeden, így nem tűnik fel, ha esetleg valami nem jut az eszedbe, és tartasz egy picit szünetet.

Ha megakadsz, akkor dobj be valami töltelék mondatot, amiből látszik, hogy van szókincsed, és ne lássák rajtad, hogy habozol.

2019. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
És egy kalappal! :)
2019. jan. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!