Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így nem jelenthet problémát a...

Így nem jelenthet problémát a japán nyelv tanulása?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: nem most akarok japánul megtanulni.


Nem tudok rá elegendő energiát fordítani.


Jelenleg egy màsik nyelvet tanulok, de azt intenzíven, egyéb szakmai ismeretek tanulása mellett. Erre kell időt szakítanom.


Viszont japànul is meg szeretnék tanulni, de azt csak pár év múlva tudom intenzíven művelni.


Most arra van időm, hogy a hiraganákat, katakanákat, kandzsikat és szavakat tanuljam meg japánul, lépésről lépésre, szèp lassan, naponta pàrat.


De a nyelvtanba, beszédbe, egyebekbe nincs időm belevàgni.


A kérdés az, hogy a felsoroltakat külön van értelme úgy tanulnom, hogy csak a lexikális tudàsomat bővítem?


Pàr èv múlva hasznàt vehetném annak, hogy màr rengeteg szót és íràsjelet ismerek, ezzel lerövidìtve a tanulàsi időmet.


Mit gondoltok?


2019. jan. 3. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ez nem így működik.
2019. jan. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Már miért ne működne? Szerintem zseniális ötlet. Lehet kapni kanji kártyákat, én azokat tanulgatnám.
2019. jan. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Amiket már tudsz egyszer azt is meg kellene majd tanulni nemde? Szerintem ha ez nem megy a jelenlegi fontosabb tanulmányok rovására csináld nyugodtan. Hiszen ha nem mész ki dolgozni vagy nem egy olyan cégnél helyezkedsz el ahol kell nem sok hasznát veheted, bár nem tudom mik a céljaid. Japánt nem 1-2 év megtanulni de ezt sokkal jobban tudod mint akárki, szerintem nézd meg hogy tényleg megéri e és szükséged van e erre a tudásra és nem csak az animék miatt kezdted el :D
2019. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az életben szerintem még sosem volt rossz ötlet bővíteni a tudásunkat és persze, hogy hasznát veszed pár év múlva remek érzés lesz látni, hogy "ja már ezt is tudom, meg azt is tudom"
2019. jan. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha csak a Kanjik érdekelnek, akkor

Wanikani - oldalt ajánlom.

Havi 9,99Euró.

Másfél-kettő év alatt bemagoltat veled ~2000 Kanjit és mellé ~6000 szót.

(Tavaly március óta használom, most járok ~1050 kanjinál és ~3500 szónál)

Az egyetlen kikötés, hogy mivel SRS-t használ, ezért lehetőleg MINDEN NAP használni kell.

De 20-30-40p alatt megvagy vele. Majd úgyis kitapasztalod, hogy pontosan hogyan működik, ha érdekel.

(Igaz, hogy az oldal Angol, de egyébként tudsz magadnak Magyar "történetet" is kitalálni, vagy a jelentéseknél megadhatod opcionálisan a magyar változatát is, akkor azt is elfogadja.)

2019. jan. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk, az egyetemen nincs idő a japánt megtanulni... Magánúton hogy lenne lehetséges egy nyelvet elsajátítani?? De most komolyan...


Nem az a nyelvtanulás, hogy kiírok pár száz kandzsit, aztán azt bemagolom. Mindegyiknek van több kun-os és több on-os olvasata... Ha bemagolod, akkor lehet, hogy jó pár összetételt fel fogsz ismerni, de ha pl. egymagában áll, akkor már lehet, hogy nem fogsz emlékezni sem az olvasatára, sem arra, hogy mit jelent. És akkor még a nyelvtanról nem is beszéltünk.


A "nyelv megtanulása, elsajátítása" számomra azt jelenti, hogy a legtöbb általános témáról pl. időjárás, oktatás, a munkavilága, saját családom, az orvosnál... stb. tudok önállóan, folyamatosan beszélni, ilyen-és ehhez hasonló témákkal kapcsolatban fogalmazásokat írni, stb.


Az, hogy valaki a kandzsik "bemagolásával" (már hogy lehetne azt a kb. 1000-2000) kandzsit bemagolni?? átmegy egy JLPT N3-mas, N2-es nyelvvizsgán az nem jelenti azt, hogy folyékonyan, önállóan tudja is használni a nyelvet. Márpedig, ha ezen a területen szeretnél elhelyezkedni, akkor ez életbevágóan fontos. Ha nem, tehát csak egy jó hobbi számodra, akkor mindegy, hogy milyen gyorsan, milyen hatékonysággal haladsz.


Ha japán szakon szeretnél majd tanulni (amit egyébként tapasztalatból nem ajánlok), akkor alapnak jó az, amit most csinálsz. Javaslom a Genki I/II, ill. a japanese for everyone I. c. könyvek tanulmányozását, átnyálazását :)


Ja, és igen! Tanulni MINDIG érdemes! Kortól függetlenül!

2019. jún. 16. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!