Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha japánul csak írni és...

Ha japánul csak írni és olvasni szeretnék megtanulni, akkor az megoldható autodidakta módon is?

Figyelt kérdés

Az ázsiai nyelvek érdekelnek, főképp a japán. Kimenni soha nem fogok, tehát nem is fogok japánul beszélgetni senkivel sem.


Több európai nyelven beszélek, itt is fogok élni életem végéig. Tulajdonképpen az a cél, hogy a japánul írt forrásokat tudjam értelmezni, azokat lefordítani.


A szakmámhoz kapcsolódó információk egy nagy része japánul van, így mindenképpen előnyös lenne, ha le tudnám fordítani a leírtakat.



2019. jan. 5. 06:41
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Ezt hogy gondolod? Minden nyelven, meg az anyanyelven is a gyerek eloszor beszelni tanul meg l es utana tanul meg irni-olvasni. Tehat a kimondott hangokat irjuk, olvassuk.


Mit akarsz le irni, olvasni, forditani ha verbalisan nem tudod?

2019. jan. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen megtanulható, a probléma csak az, hogy mivel a japánok kandzsikat használnak, és azokból is több ezret, mire megtanulsz olyan szinten, hogy szakmai anyagokat tudj folyékonyan olvasni, lehet már rég kiöregszel a szakmádból is és teljesen mást fogsz addigra csinálni. :)
2019. jan. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első: Nyilván megtanulja a hangokat, amikor az írást elkezdi tanulni, de arra nincs szükség, hogy folyamatosan a beszédet is gyakorolja, ha tényleg csak arra van szüksége, hogy olvasni tudjon a nyelven, beszélgetni meg nem akar senkivel. A Nemzetközi Japán Nyelvvizsgának egyáltalán nincs is szóbeli része, mivel ők is tisztában vannak vele, hogy aki írni és olvasni tud, az szóban is tudna kommunikálni, ha nagyon akarna. Tehát nem is helyeznek hangsúlyt rá, hogy a szóbeli készséget felmérjék.
2019. jan. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Mindent meg lehet oldai ön tanítással csak persze nehezebb, továbbá vannak erre elég jó alkalmazások, én special így tanúltam oroszt. Bár ahogy előttem írták a japán betűk nem a legegyszerűbbek. Viszont lehet érdemes lenne a nyelvet is tanulni mert akkor már nem kell lefordítanod magadnak, hanem megérted anélkül is.
2019. jan. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A japán nyelvben 3 fajta írás van. A hiraganát és a katakanát 1 hét alatt elsajátítja az ember, ha gyakorolja, akkor szépen meg is marad. Viszont, ahogyan a második kommentelő írta, a japánok használnak kanjikat. Egy japán szövegen belül mindig megtalálható mind a három fajta írás. Habár japánul szaknyelvi cikkeket, szövegeket nem olvastam, szerintem azokban is így van.


Ha valóban nagyon érdekel a japán nyelv, szerintem tanuld. A beszédet is, legalább alapfokon.

2019. jan. 7. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!