Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltatók miért nem adnak...

A munkáltatók miért nem adnak esélyt az autodidakta tehetségeknek?

Figyelt kérdés
Számtalan területen van úgy, hogy a szakképesítéssel nem rendelkező személy jobban ért az adott dologhoz, mint a papírral rendelkező társa, mégis zsigerből elutasítják, mivel nincs papírja az adott szakmáról. Bizonyára más is tapasztalta már ezt. Informatikában is sokan vannak akik otthon tanulnak meg kiválóan programozni, szoftvert fejleszteni vagy gépet összeszerelni és javítani, mégsem veszik fel őket a cégek. Miért ragaszkodnak ilyen görcsösen a cégek a szakképzettséghez? A munkanélküliség is csökkenne, ha ez másképp lenne.

2017. aug. 2. 18:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%
Nem minden helyen várják el a papírt, lehet nyugodtan próbálkozni, add be az önéletrajzodat pár állásra, ha egy cégnek kell az ember felvesz papír nélkül is.
2017. aug. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
Mert akik döntési pozícióban vannak, azok ugyanolyan corporate robotok, mint akiket fel akarnak venni dolgozni. Tehát a HR-es is csak egy terméke a rendszernek, ezért szükségszerűen nem fog tudni "nagyban" gondolkodni, hanem csakis a betanult keretei között.
2017. aug. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
Autodidakta módon tanultam meg operálni, várom a kórházak jelentkezését, ahol orvosi egyetem nélkül is operálhatnék..:-D Jelige: minek a papír...
2017. aug. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nincs igazad.
2017. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%
Mondjuk az informatikus példája a létező legrosszabb, mert oda tényleg felveszik azokat akik tehetségesek -függetlenül attól, hogy egyetemen buktak át kettessel vagy otthon tanulták meg.
2017. aug. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
A másik dolgog meg, hogy ne keverjük a diploma hiányát a szakirányú diploma hiányával. Kolega szakmáját tekintve közgazdász, diplomája van róla. Egyébként tizenéves kora óta programoz, otthon tanulta meg.
2017. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%

Érdekes, aki már internetezik, meg megcsinált egy Hello World programot, már informatikus.


A programozók sem unatkoznak az egyetemen évekig. ÉS igenis kell a végzettség.


Nem gyakorikérdések oldalt kell csinálni, hanem komoly egészségügyi szoftvereket is, amihez kell a szakképzettség. Nemhogy az autodidakta módon tanult ember nem mindig naprakész, illetve

felkészült, és hatékony fejlesztő hanem még az egyetemet végzett 20 éve pályán lévő tapasztalt fejlesztő sem. DE jóval több tudással bírnak mint otthon mindent megtanultam szakember. Akkor minek alkalmazzunk egy Pistikét, aki otthon végig csinálta a tanuljunk 24 óra alatt könyvet.


Elnézést ha valakit megsértettem.

2017. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
Valahogy bizonyítani kell, hogy megszerezte a tudást - vagy papírral, vagy szakmai múlttal.
2017. aug. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%

20:27:


24 évesen életem első interjúján olyan színvonalú saját munkát mutattam be hogy többi 4 BME-VIK-es jelöltet elküldték a fasz{&}ba. BME-GTK-s diplomám van. Nem mondok konkrét számot, 350 és 400 között állapodtunk meg.


Igen, igazad van abban, hogy minden hülyét szokás programozónak nevezni. Ennek ellenére a szakirányú diploma megléte vagy hiánya nem predesztinálja az egyént, nem mutatja meg a képességeit, azok teljes spektrumában. Annyi, hogy kell valamilyen papír, hogy lássák hogy tudsz tanulni.

2017. aug. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%
Persze van kivétel, és nagy részben egyetértek azzal amit írsz. Viszont a referencia munka nem minden. Van olyan kollégám aki nagyon jó referenciákkal jött, de nagyon nem jó munkaerő. Szóval bármi lehet..
2017. aug. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!