Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Önállóan mennyire nehéz...

Önállóan mennyire nehéz elkezdeni franciát tanulni?

Figyelt kérdés

2019. jan. 5. 10:25
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Teljesen egydül nagyon nehéz, szinte lehetetlen, ha nem vagy nyelvközegben.

Kell néhány óra egy jó tanárral, aki a kiejtést és az alapokat érthetően elmagyarázzza.

Azután, ha szorgalmas vagy és valóban szeretnéd megtanulni a nyelvet, magad is folytathatod.

A tanulás mellett egyszerű nyelvezetű szövegeket, újságokat olvass, hogy ne csak a szavakat, hanem a bevett kifejezéseket is megtanuld.

A filmek, mesefilmek nézése csak jóval később segít, de akkor elég sokat, a kiejtés elsajátításában.

2019. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Kell hogy legyen 1.könyved az igeragozásról,2. olyan szótárféleség, ahol benne van a szavak kiejtése, 3. ahol elmagyarázzák, hogy mikor használunk liaison-t és mikor nem, 4. legjobb az olyan tankönyv, amihez van hanganyag és a feladatok megoldása megtalálható.

E feltételek felállása esetén nem kell tanár és/vagy tanfolyam. De ha tanárt választasz, akkor is jól jönnek a fentebb felsorolt dolgok.

2019. jan. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Attól függ, hányadik nyelv. Én teljesen egyedül tanultam, semmilyen problémát nem okozott. Tény, hogy beszéltem már előtte másik két újlatin nyelvet felsőfokon.
2019. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Duolingo alkalmazást tudnám ajánlani :) egyébként én is tanárt javasolnék :)
2019. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!