Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ti szeretitek a második...

Ti szeretitek a második nyelvetek?

Figyelt kérdés

Most vagyok 9.-es és nekem németet kell tanulni...én utálom..de szerencsére 2-es leszek..

Szerintem hülyeség ez a második nyelv..el kéne törölni..elég az angol is..olyan ronda ez a nyelv..soha nem megyek az országukba se

Nektek mi a véleményetek a 2. Nyelvetekről?



2019. jan. 9. 21:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat
2019. jan. 10. 16:22
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy mostanság nélkülözhetetlen egy második nyelv ismerete. Viszont az előbb is írták, hogy megkéne adni a választási lehetőséget. Én is nemetet tanultam gimiben..maximálisan aterzem soraidat. 3 éve érettségiztem le, azóta sem nyúltam hozzá a konyveimhez. A gimi után úgy döntöttem, hogy nyelvekkel szeretnék foglalkozni...de csak az angolt tudtam, nemet 0. Végül az olaszt valasztottam az angol mellé és a mai napig imádom. Szerintem ha az iskolában a diákok valamelyik latin nyelvet (spanyol,olasz,francia) tanulnak, akkor sokkal nagyobb kedvük lenne 2 idegen nyelvet tanulni egyszerre.


Egy angol-olasz szakos tanaris hallgató.

2019. jan. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 timiandi ***** válasza:
91%

Syaa én is kilencedikes vagyok. Nekem a francia a második idegen nyelvem. Idén lesz hét éve hogy angolt tanulok és még mindig nem mondanám azt, hogy jó vagyok belőle, egyszerűen nincs nyelvérzékem és ezt francián is érzem. Egyébként nincs bajom magával a nyelvvel, szeretem, mert ötös vagyok belőle de igazából a jegyeim nem tükrözik azt, hogy mennyire tudok franciául. Körülbelül 3 mondatot el tudok mondani magamról és ennyi.

Egyébként szerintem jó lenne ha megpróbálnád a német megszeretni.

Én azóta kezdem megszeretni az angolt, amit eddig hat éven keresztül utáltam mióta elkezdtem jobb lenni benne. Nagyon egyszerűen, de ki tudom fejezni magam és nem kap el a gyomorgörcs ha hozzámszólnak. De a francia annyira idegen még fél év után is, hogy egyszerűen mikor meghallok egy kérdés teljesen lefagyok és mivel nincs sikerélményem, ezért nem is élvezem.

2019. jan. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! A francia tényleg nagyon nehéz..de szép nyelv! Az angolt nem utálom..csak még nem vagyok belőle jó annyira
2019. jan. 11. 07:38
 15/18 anonim ***** válasza:

Nekem az első nyelvem francia, negyedik osztály óta tanulom, most végzős gimnazista vagyok. Ellenben az angolt iskolában csak gimnázium elejétől tanulom.

Az angolt sokkak jobban szeretem, nemrég voltam felsőfokú nyelvvizsgán, a szóbelin a 60-ból 43 pontot kaptam. Nagyon büszke vagyok magamra, hogy 4 év alatt idáig jutottam A1-A2 szintről.

Ellenben a franciát nem annyira szeretem, középfokút szeretnék tenni belőle pár hónap múlva. Most talán B1-es szinten vagyok.

Ui: sokat segített, hogy apukám angoltanár.

2019. jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Azta :0 gratulálok!!
2019. jan. 17. 09:00
 17/18 anonim válasza:
Az én első nyelvem a német, imádom magántanárhoz járok ,suliba is azt tanulom avval szeretnék tovább menni. A második nyelv az angol, kb. fél éve tanulom ,nagyon utálom , a tanár folyamatosan csak szidja az osztályt,mert ez egy választható 2. nyelv ezért a legtöbb gyerek eredetileg nem szerette volna tanulni. Egyáltalán nem értem sokszor, hogy mit magyaráz ,apukám perfekt angolos, tőle sokat tudnék tanulni, de egyszerűen nincs annyi motivációm hogy magamtól elkezdjem mert nem vonzz. Nagyon rossz érzés, mikor külföldre mész a barátaid ott beszélnek angolul, kérdezed hogy mit mondtak a másik embernek elmondják magyarul, és németül pedig simán el tudnád mondani
2019. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Az jó hogy tetszik
2019. márc. 18. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!