Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy működik most a nyelvvizsg...

Hogy működik most a nyelvvizsga? Mennyit kell teljesíteni?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudom hogy ez hogy működik. Jelenleg 10.-es vagyok és még fogalmam sincs merre tovább. De azt biztos hogy nyelvvizsgát szeretnék mivel ha úgy döntök hogy tovább megyek akkor kell ha meg nem akkor is legalább megvan.! Jelenleg első nyelvként németet tanulok heti 5 órába és második nyelv ként angolt heti 3 órában. (Humán tagozaton vagyok) Mindkét nyelvből erős 4-es vagyok. Angollal tavaly volt bajom mert még nem tanultak így külön tanárhoz járok. És 11. elején biztos hogy lekellene tennem a nyelvvizsgát de melyekből? Mivel külön tanárhoz járok angolból így az lehet jobb választás lenne? Ő azért segítene felkészülni szerintem és menne. Vagy inkább érdemes lenne a németből is eljárni külön tanárhoz és azt megcsinálni mivel csak több óra számba tanulom. Vagy melyiket érdemes? Úgy hallotam hogy az origo a legkönnyebb és az már elég is lehet a tovább tanuláshoz. Itt mi a minimum amit elkell érni? Vagy mik azok amik mindig benne vannak? Gondolom van írásbeli meg szóbeli rész is. Rá kerestem de nem igazán kaptam nekem fontos információkat. Így elmondaná az aki már végig csinálta, hogy mi hogy megy egy ilyen nyelvvizsga során? Vagy esetleg érdemes lenne mindkettőből? Mert ugye 1 nyelvvizsga a minimum.

(Persze mindig mindent megvariálnak)

Az értelmes válaszokat már most Köszönöm.



2019. jan. 18. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
41%
Abból a nyelvből célozd meg a nyelvvizsgát, amelyik jobban megy! Jónéhány nyelvvizsgarendszer van, a tanárod jó esetben ki tudja választani, hogy ezek közül melyik a számodra leginkább mgfelelő. Gyúrj a magyarra is, mert ez az iromány katasztrófa!
2019. jan. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Abból mrnj ami jobban megy. Az id fontos, hogy kétnyelvűt akarsz vagy egynyelvűt. Sok lehetőség van, de azt te meg a tanàrod tudhatjàtok melyik megy jobban. 60%-ot kell elérni, hogy meglegyen részenként 40%ot. (ez origónàl és bme-nél biztos, de gondolom a többinél is)
2019. jan. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Elvileg menj abból ami jobban megy. És olyan tanárhoz járnék aki felkészít a nyelvvizsgára, a mostani nem biztos hogy fel tud. Ide olyan kell aki már számtalan embert felkészíttet.

Egyébként 11. osztály második felében szoktak nyelvvizsgára menni a legtöbben. Addig van idő felkészülni.

A nyelvvizsga típus meg attól függ hogy neked mi megy jobban, van amelyik a szókincs a fontosabb van amelyik a nyelvtant. Változó hogy kinek mi megy jobban.

2019. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor a német lesz amiből teszek nyelvvizsgát azt csak több ideje tanulom és abba biztosabb vagyok és sokkal jobban merek beszélni mint angolul a kiejtés miatt. Így talán a némethez keresek tanárt aki tudna segíteni a felkészülésbe mert az iskolai valószínűleg nem lesz elég és majd ő tud segíteni kiválasztani hogy melyiket tegyem.

Igazából az angol tanárnőm többnyire olyan embereket vállal el aki nyelvvizsgát akarnak tenni vagy érettségizni. (De talán 1-2 van aki csak azért megy el mert nem megy neki)

Meg ahogy utána olvastam láttam hogy vannak különböző témák és pl a családot átvettük több mint 1 oldalas fogalmazást kellet írnom a családomról és bemutatkozni és utána közösen megbeszéltük hogy mik azok a dolgok amik szerintem fontosak és benne kell lenni-e. Azokat külön kijelöltem meg néhol tette még hozzá és utána felkellet mondanom. Próbált bele kérdezni a kérdést megértettem a választ is össze tudtam rakni de kiejtés az nem igazán megy. Mindig németesen akarom mondani. Most pl. egy átlagos napomat/hetemet kell leírni. Ha jól tudom akkor ez vagy érettségi vagy nyelvvizsga téma.

2019. jan. 19. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!