Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás

A kérdés

Orosz kiejtési szabályokról hol találok bővebben információt? (Nem a ciril betűk)

A Ciril betűk kiejtését ismerem, de vannak "torzulások", amit észrevettem, hogy sokszor az "O" az inkább "Á" hang.

Mint "Ő - nőnem", "ona" lenne, de inkább "ána"-nak hallom. Ott van az "Ez" is, ami igaz, hogy "Eto" de néha "Etá"-nak hallani, de még ott az alma is, ahol "Jábloko" lenne az írása alapján de én "Jábláká"-nak hallom.

Applikációból tnaulom az oroszt, néztem youtube-on kiejtést (magyar tanárnő), de ott sem volt ez a furcsaság megemlítve.

Keress kérdéseket hasonló témában: orosz

jan. 19. 21:25  Privát üzenet  

A válaszok

Kosaras istvan: orosz nyelvtan a kozepiskolak szamara

Erdei ilona: 350 nyelvtani gyakorlat

Ezekben mindent megtalalsz, de duolingorol tanar nelkul nem tanulsz meg oroszul

Udv, egy orosz szakos

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont jan. 19. 21:36 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm majd megnézem.

# 2/6Időpont jan. 19. 22:11 Privát üzenet

A hangsúlytól függ. (Csak az a baj, hogy az, hogy melyik a hangsúlyos szótag az teljesen véletlenszerű...)

Pl: O= hangsúlyos: o, hangsúlytalan: á

Е= hangsúlyos: je, hangsúlytalan: ji

Egy szóban (természetesen) csak egy hangsúlyos szótag van.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont jan. 19. 22:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm, igen így már rémlik is, csak én nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget - spanyolnál tudom, hogy az utolsó szótagon vagy ékezettel jelölve van.

Oroszból a bl és a BL - amik jelölik a lágyítást, keményítést figyeltem csak eddig.

# 4/6Időpont jan. 20. 10:59 Privát üzenet

Am... az oroszban a lágyságjel ez: ь

A keményjel pedig ez:ъ

Amit te írtál (ы) az a jeri ami nem lágyít. A másik amit írtál az pedig számomra ismeretlen, legalábbis ha oroszról beszélünk...

# 5/6Időpont jan. 20. 14:06 Privát üzenet
Legalább egy nyelvkönyvre szükséged lenne ahhoz, hogy (meg)tanulj oroszul. Mert egyedül, könyv nélkül... szinte lehetetlen. Én nyelvkönyvből tanulom, szinte egyedül, meg anyanyelviekkel levelezek "interpals"-on. Mondjuk szinte biztos vagyok abba, hogy tapasztaltabb és idősebb vagy, de ha gondolod beszélhetnénk az oroszról/oroszul... (3-as, 5-ös vagyok)

# 6/6Időpont jan. 20. 14:12 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogyan irjak oroszul ciril betukkel a gy, ny, ty -s szavakat?
Oroszul kezdtem tanulni. Ciril ABC-t már ismerem, de sokszor az ismeretlen szavakat nehezen tudom olvasni?
Magyar nyelvtani szabályokról keresek valamilyen táblázatot vagy leírást NÉMET nyelven. Esetleg angolul. Hol találhatok ilyet?
Alexandra név oroszul (ciril betűkkel) hogy van?
Orosz ábécé, hogyan?
Magyar nyelvű klaviatúrán lehet ciril betűs levelet írni, vagy csak a WORD szimbólumaiból válazthatom ki egyesével a betűket?

Kérdések a Közoktatás, tanfolyamok rovatbólKérdések a Nyelvtanulás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!