Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kéttannyelvű vagy angol...

Lenacska542 kérdése:

Kéttannyelvű vagy angol tagozatos gimnáziumot keresek Budapesten, tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés
8 osztályos gimnáziumba járok, viszont szeretnék átíratkozni egy másik gimibe, ahol kemény a nyelvoktatás, rendesen felkészítenek az emelt nyelvi érettségire, az sem lenne baj, ha egyes tantárgyakat angolul oktatnának. Tudnátok segíteni, hova érdemes menni? Közösségről, tanárokról, esetleg az iskola díjáról (ha kell fizetni) minden érdekelne.
2019. jan. 29. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem tudok tökéletes választ adni, ugyanis nem ismerem a budapesti gimnáziumokat. Viszont én vidéken tanultam kéttannyelvűben és csak egy jó tanács, hogy érdemesebb azt választani inkább, mint a tagozatos sulit, erősebb sokkal és jobb tudást ad. 3 tárgy van angolul meg a nyelvórák száma is magas, így minden napra jut, szóval folyamatos használatban van, így hatékony a tanulás és rengeteg szó beépül a szókincsedbe, illetve jobban rá vagy kényszerítve, hogy tanuld az angolt. Viszont az érettségit 2 tárgyból angolul kell letenned ( ezért érdemes megnézni, hogy milyen tárgyakat kínálnak idegennyelven, célszerű ha van köztük kötelező érettségi tárgy, hogy ne kelljen pluszba érettségizned 2 tárgyból is),ha nincs más 5. tárgyad választhatod a célnyelvi civilizációt, ami csak egy szóbeli. (nálunk mindenki ezt választotta és nagyon jó eredmények születtek)

Remélem így is tudtam a válaszommal segíteni valamennyit.

2019. jan. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Esetleg a Xantus János
2019. márc. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!