Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám fejleszteni az...

Hogyan tudnám fejleszteni az angolom?

Figyelt kérdés

A suliban tanították természetesen, viszont sem általánosban sem középsuliban nem jól tanították, ugyanis voltak hiányosságok a nyelvtani résszel kapcsolatban. Ezért teljesen össze vagyok zavarodva a nyelvtani dolgokkal. Ezért az lenne a kérdésem hogy van-e valami jó könyv vagy oldal vagy tippetek hogy hogyan érthetném meg, és ahol jól le is van írva minden?

Nagyon fontos lenne tényleg szeretném megtanulni.


2019. febr. 3. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az English Grammar in Use-ből tanultam (először a pirosból, aztán a lilásból), egy kínszenvedés a könyv, de aki azt megérti, annak nem lehet problémája az angol nyelvtannal.

Amúgy nyelvtan csak nyelvvizsgához kell, ha nem a papír kell, hanem a tényleges tudás, akkor nézz filmeket, és olvas nagyon sokat angolul. :)

2019. febr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt van egy aranyos, de jó, kis probléma az, hogy saját szakkifejezései vannak (pld inges múltimúlt), amelyek amúgy kitalálhatóak:

[link]


Ebben sok példamondat van, feladatokkal:

[link]


Aztán, ha pénzt akarsz költeni (bár némelyik megtalálható itt-ott):

Murphy: English Grammar in Use

Thomson-Martinet: Practical English Grammar + 2 gyakorlókönyve

És még ahány csillag van az égen.

Én a helyedben olvasnék is, és amin fennakadok, annak utánajárok.

2019. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, ammár iga, nyevvtan a nyevvizsgáhó kő, röndös beszédbe kinem kakájja le
2019. febr. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sztrogoff iróniája gyönyörű, de inkább a tájszólást parodizálja, a nyelvtant kevésbe. :D
2019. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!