Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A japán vagy a kínai nyelv...

A japán vagy a kínai nyelv nehezebb?

Figyelt kérdés
Nekem 100000%-os laikusként, egy óra duolingózás után a kínai tűnik nehezebbnek, de egyik sem kőnnyű.
2019. febr. 4. 17:24
 1/7 anonim válasza:
35%
A kínai nyelv nehezebb.
2019. febr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A japán szerintem jóval nehezebb. A kínai elég logikus és egyszerű, a japán hozzá képest totál túlbonyolított és idegen.


#1: Tanultad mindkettőt? Vagy legalább 1iket?

2019. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kínai, mert ott beszédnél sokkal jobban kell figyelned a hangsúlyra.
2019. febr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

(#1 vagyok)

#2 Igen, a japánt "hobbiszinten" tanulom.

Pontosítva: szerintem a kínai azért nehezebb, mivel nem szótagírással írnak, hanem kanjival.

A szótagírás valamennyivel könnyebb, mint a képírás.

Ha úgy nézzük, a japánoknál nehezebb a nyelvtan, de könnyebb a kiejtés.

Bár részben emberfüggő, hogy kinek melyik a nehezebb, mivel nem sok eltérés van. :)

2019. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A japánnak a nyelvtana nehéz, a kínai nyelvnek meg alig van nyelvtana :)) Viszont a kínai nyelv, a japánnal ellentétben hanglejtéses nyelv, szóval sokat kell gyakorolni a kiejtést ;)
2019. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4: Ezt úgy mondod, mintha a japánok elsősorban szótagírással írnának. A kínai írás nem olyan katyvasz, mint a japán, hogy "ja bocs, x és y kanjit ebben a szóval totál máshogy kell ejteni, ezt meg kell tanulni külön," hanem szinte az összes karakternek 1 kiejtése van. Ráadásul kínaiul úgy mondod a dolgokat, ahogy gondolod, japánul meg ha úgy mondod, akkor "hááááááát, nyelvtanilag helyes, de senki nem mondja így."
2019. febr. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"szerintem a kínai azért nehezebb, mivel nem szótagírással írnak, hanem kanjival.


A szótagírás valamennyivel könnyebb, mint a képírás."


Igaz, hogy a Japánban van szótagírás. De ha komoly szinten akarja az ember használni, akkor nagyon hamar túl kell lépnie rajta, különben semmit nem fog érteni a hétköznapoktól kezdve, könyveken át, újságcikkek stb. mind tele van kanjival. Szóval igazából ez elhanyagolható. Ráadásul a japán kanjik esetében egy jelnek lehet több olvasata is.

2019. febr. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!