Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az, hogy egy szót...

Miért van az, hogy egy szót se értek külföldi nyelven?

Figyelt kérdés
A magyar az értelmesen beszél, érthető szavakkal, mondatokkal. Ez a külföldi nyelvekkel miért van pont ellentkezőleg? Teljesen érthetetlen, a szavakat sem érteni, s olyan mintha teljesen más lenne, mint egy érthető szöveg. Bár sokáig tanultam angolul, németül, de ott is hasonló volt az érzésem. Ha megtanulom a nyelvet, akkor fogok bármivel is többet ÉRTENI belőle? Vagy valami más módszer? A filmekkel vagyok így, hogy hogy képesek értelmét adni ezeknek a filmeknek, ilyen szövegekkel és párbeszédekkel? Milyen tanulási forma lenne alkalmas ennek a bajnak a kezelésére? Hogy végül elmondhassam, már értem! :)

2019. febr. 7. 02:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Konyvbol tanulas nem ad neked tudast, hogy ertsd a mindennapi beszedet. Ugyanigy volt mikor kotelezo oroszt tanultunk. A nyelvtant belenk vertek, Nem sok mast, na meg a szavak magolasat. Olvass, nezd a filmeket tovabbra is, kovetkeztetni azert csak tudsz es fogsz fejlodni. Ne hasonlitsd ossze a magyar tudasoddal, hisz az az anyanyelved.
2019. febr. 7. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

Azért nem értesz egy szót se, mert nem szoktál olvasni, hallgani dolgokat 'külföldi nyelven'. Ahogy az előttem szóló is mondta, úgy nem fogsz megtanulni egy nyelven, hogy a szótárból bemagolod a szavakat, meg nyelvtani szabályokról olvasgatsz... ugyanazokkal a módszerekkel próbáld elsajátítani a nyelvet amit tanulsz mint amivel megtanultál magyarul, tehát nézz filmeket, hírcsatornákat youtube-on, ezekben igazi beszéd van, nem olyan mint egy nyelvkönyvbe, hogy direkt 'érthetően' beszélnek, ezek nem életszerűek. És ezzel kellene töltened a nyelvtanulás nagy részét, nem a formális tanulással.


Azért nem tudnak a magyarok angolul, mert a filmek feliratozva vannak, stb, sokan azt hiszik, hogy majd az iskolában megtanítják és akkor menni fog.. hát ez nem így van.


Nekem angolból C2-es nyelvvizsgám ez (ez a felsőfokon felüli szint, Magyarországon nem is lehet ilyen vizsgát tenni), és általános iskolás korom óta nem tanultam angolt, 15 évesen letettem az emelt érettségit és a C1 felsőfokú nyelvvizsgát, és ezt úgy, hogy kiskoromtól kezdve angolul néztem mindent, voltak külföldi internetes barátaim akikkel minden nap beszéltem MSN-en, fórumokon posztoltam mindig stb... ha megnézed pl a hollandokat vagy a skandivánokat, náluk ez tök alap, minden 18 éves tökéletesen beszél angolul, nálunk ez ritkaságnak számít, rólam azt hitték az iskolában, hogy valami csodagyerek vagyok, pedig nem!

2019. febr. 7. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

“Nekem angolból C2-es nyelvvizsgám ez (ez a felsőfokon felüli szint, Magyarországon nem is lehet ilyen vizsgát tenni),”


#2-es!

Azert ez nem Igy van. 6 vizsgaztato hely van C2 angol nyelvvizsgara Magyarorszagon.


[link]

2019. febr. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt akartam mondani, hogy nem ismerik el a C2-es szintet. C1-re lehet csak honosíttatni.
2019. febr. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A magyar nyelvben minden mondat eleje és minden szó első szótagja a hangsúlyos, mindig, minden esetben. Az angolban ez változó, sőt van olyan szó is, amiben két hangsúlyos szótag van. Az agyad rá van állva a magyarra, ergo minden hangsúlyos szótagnál érzékelné a szavak első szótagját, mondatok első szavát. Így lesz érthetetlen a külföldi nyelv. Azt tudod csinálni addig hallgatsz egy szöveget, míg az agyad nem kezdi el érzékelni a hangsúlyokat, onnantól nem lesz gondod. Egyébként nem kell ehhez idegen nyelvűnek lenni, hallgass meg csángókat, akik magyarul beszélnek, kell 10 perc hogy rágyere magyarul beszél és megértsd. Én Cookyval voltam úgy mikor először hallottam, azt hittem franciául beszél, csodálkoztam miért hallgat ismerősőm francia rádiót, de gondoltam biztos franciául tanul, 2 óra!!! alatt jöttem rá, magyarul beszél, utána már persze értettem minden szavát.
2019. febr. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azert nem ertesz egy szot sem mert nem tanultad meg rendesen.

Ezt ugy lehet orvosolni, hogy rendesen megtanulsz egy nyelvet.

Nem ugy ahogy az iskolaban tanitjak, hanem ugy hogy ott elsz koztuk.

Altiban 6 evet tanitottak, kozepsuliban 4-et, azaz 8 ev angol oktatassal a zsebemben mentem ki Londonba gyerekekre vigyazni ugy, hogy az elso par honapban az anyuka inkabb leirta papirra, hogy mi a feladatom, mert ugy biztos megertem, mert le tudom forditani magamnak. Veszett nehez volt az elejen. Aztan szepen lassan belejon az ember. 3 evi UK elet utan mar olyan szintre fejlodtem, hogy a skotok/irek/angolok kiejteset is meg tudtam kulonboztetni, es ha egy amerikai turistaval futottunk ossze, az "zene volt a fuleinknek" :)


15 eve egy masik orszagban elek, szinten angol nyelvterulet. Siman elofordul, hogy angolul almodok!


Ne keseredj el, hanem fekudj ra a tanulasra rendesen es akkor kivilagosodik minden a kulfoldi nyelvekkel kapcsolatban ;)

2019. febr. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!