Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Gáz, ha ötödéves angoltanár-sz...

Gáz, ha ötödéves angoltanár-szakos hallgatóként nem megy a folyékony beszéd?

Figyelt kérdés

A passzív szókincsemmel úgy nagyjából elboldogulok, ha bármilyen akadémikus angol szöveg elém kerül, előre megfogalmazott előadásokat is meg tudok tartani, vizsgákra is felkészülök, de amikor az akadálymentes, spontán beszédre kerülne sor, akkor gyakran elakadok.


Németül - ami a másik szakom - ezzel szemben sokkal gördülékenyebben tudom megfogalmazni a gondolataimat.



2019. febr. 7. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem eléggé
2019. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem így fogalmaznék, hogy gáz, de igen, én egy angoltanártól elvárnám, hogy közel anyanyelvi szinten tudjon angolul, tehát folyékonyan, nagyobb szünetek nélkül. Persze ez attól is függ pl., hogy hány éveseket szeretnél tanítani. Ha alsósokat, kicsiket az alapszintű angolra, az nem követel meg nagyon magasszintű angoltudást, inkább a gyerekekkel való jó bánásmódot. De ha mondjuk gimiben, vagy közép nyelvvizsgára, vagy felsőfokúra szeretnél majd felkészíteni valakit akár magánóra keretében, akkor ott már gondok lehetnek. Szóval szerintem ezt először le kell tisztázni, hogy milyen korcsoportot/ szintet szeretnél tanítani.

Sajnos ilyen az oktatási rendszer, én anglisztikát végeztem tehát csak a 3 éves alapszakot, s most kezembe akadtak régi fogalmazásaim, csúcsszuper angolsággal tudtam fogalmazni írásban, viszont emlékszem mikor harmadévesként egy külföldivel kellett beszélnem, lefagytam, makogtam!

Azóta kijöttem Nagy-Britanniába már majdnem 1 éve, és azt kell mondjam, sokkal többet segített a beszédemen, mint akármilyen iskola, már teljesen gördülékenyen megy (persze kétlem, hogy most meg tudnék írni egy olyan szintű esszét, mint egyetemen.)

Az angol a második nyelved volt? Szerintem ha teheted, hallgass minél több angol nyelvű podcastot, keress külföldi barátokat, vagy ha van rá lehetőséged, menj ki egy időre angol anyanyelvű országba.

2019. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a tanácsokat!


Még nem döntöttem el, hogy milyen fokú oktatásban szeretnék tanítani. Első nyelvem a német volt, amiből felsőfokú nyelvvizsgám is van. Azzal nincsen problémám.

2019. febr. 8. 07:32
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

Engem eléggé zavarna, ha a tanárom makogna, szüneteket tartana, mire kitalálja, hogy mit akar mondani. DE ez csak gyakorlás kérdése. Ha van hasonló szinten lévő barátod, akivel gyakran találkozol, beszéljetek angolul, mert igazából csak bele kell szokni szerintem. Legalábbis amikor én 16 évesen külföldön voltam nyári munkán, az első 1-2 nap döcögősen ment a beszéd - főleg hogy angolul és németül is kellett beszélnem, magyarul pedig egyáltalán nem - de pár nap után beleszoktam és akadálymentesen tudtam beszélni, a két nyelv között is gond nélkül tudtam váltani.

Szóval csak gyakorolni kell!

2019. febr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, hogy gaz-e vagy sem, szerintem senki ne itelkezzen. Alapvetoen eneked a nyelvet jobban kellene tudnod masoknal, ez szamit.

Ismerek olyan szakforditot, aki orvosi, jogi anyagokat fordit, de megszolalni nem mer a nyelven.

Miert? Mert az iskolapadban neked is csak egy magyar tanar tanitja a sajat maga kis akcentusaval a nyelvet, ezt te is hallod es szerinted is gaz. (pl. amikor a 13-at ugy mondja, hogy szörtín, amikor ott sehol nincs benne SZ betű/hang, ahogy a Thank you-ban és Margaret Teacher nevében sem, de sokan Szenk jú-t és Szecsört mondanak. Vagy Telephone esetében Telifón. )

Nem biztos, hogy ilyen modon el akarod sajatitani es nem akarod, hogy masok nevessenek rajtad. Ez egy gat, amin nehez felulkerekedni. Van, aki erti a filmeet es mindent, le is irja, de megszolalni nem mer -ez pedig agymukodessel fugg ossze, es a hallassal is. Ez egy gyorsabb tempoju kommunikacio.


Azt tudom javasolni, hogy amig teheted, menj kulfoldre, ahol csak az adott nyelven tudsz kommunikalni. Ott senkit nem erdekel, hogy a 100 kulfoldibol neked milyen akcentusod van, vagy mit mondasz. A lenyeg, hogy beszelj. Ott szerzel onbizalmat es felfejlodsz a valos tudasodhoz.


Good luck!

2019. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Igen, gáz. Már úgy mindenkire nézve. Gáz rád nézve, mert ha ennyit se tudsz, akkor nem tudom, mit keresel ebben a szakmában, miért nincs annyi önálló igényed, hogy fejleszted magadat. De felmerül a kérdés, hogy akkor hogy az istenbe vagy ötödéves angoltanár szakos, és igen, ez is rohadtul gáz, hogy mindenki felvesznek, és az ilyeneket beengedik a programba. Az ilyenek miatt csökkennek azoknak az angoltanároknak az esélyei, akik rengeteg energiát feletettek a nyelvtudásukba és tényleg jól megy nekik, de külföldön röhögésre se méltatják őket, mert tudják, hogy a képzésekből kikerülők nagyja nullás színvonalon van.
2019. febr. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
37%
Nem, egyáltalán nem gáz, az angoltanárok 90%-a nem tud normálisan angolul.
2019. febr. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

Igen, gáz. Az az egy vigaszod lehet, hogy a nyelvtanárok többsége tényleg nem tud angolul ahogy már előttem is mondták, tehát nem te vagy az egyetlen.


Nézz sok filmet, olvass sok könyvet, olvass híreket angolul, beszélgess külföldiekkel, akár menj ki külföldre egy időre... nem az egyetem fog megtanítani angolul, magadtól kell.

2019. febr. 11. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem gáz, sajnos normális jelenségről beszélsz
2019. febr. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!