Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet legkönnyebben...

Hogy lehet legkönnyebben folyékonyan megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Angol B2 szinten vagyok, de ezt én kevésnek érzem. Hogy lehet gyorsan megtanulni angolul? Az iskolás módszer egy kalap sz*r

Trollok OFF



2018. okt. 15. 17:09
 1/6 anonim válasza:
100%

Én is B2 szinten vagyok, habár azóta talán kicsit jobb is.

Szerintem gyenge a sulis oktatás. Nem reklámképp, de ha komolyan akarsz foglalkozni az angollal ajánlom az Euro Nyelviskolát, én náluk készültem fel B2-re és egész jó volt. Ha nyelvsulit nem akarsz, ajánlom, hogy például neten amiket böngészel, ezentúl angol nyelven tedd. Híreket, youtubereket, cikkeket mindent angolul olvass, az nagyon sokat segít.

2018. okt. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenféleképpen magántanárt javaslok

én köszönni nemtudtam angolul, szerencsére az egyik jó haverom keni-vágja az angolt, USA-ban is kint volt, igazi "pörfikt inglis" úgyhogy megbíztam őt, tanítson meg

na, 2 évvel később letettem a nyelvvizsgát

Nem lett tökéletes az oké, de a zéróhoz képest sokat haladtam a segítségével

Neked is ezt javaslom

2018. okt. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legkönnyebben úgy lehet megtanulni angolul, ha folyamatosan használod a nyelvet. Én azért értek mindent, amit olvasok, mert éveken keresztül heti szinten kellett feldolgoznom angol nyelvű szakirodalmakat az egyetem miatt. Azért beszélek jól angolul, mert külföldön töltöttem pár hetet, és folyamatosan csak ezt a nyelvet tudtam használni. Ha rá vagy kényszerítve, sokkal többet tudsz fejlődni. És gyakorlatban kell, az iskolai tanórák abszolút nem beszédközpontúak, és amíg magyarul hangzik el minden instrukció és magyarul lehet kérdéseket feltenni, addig sosem lesz jobb.

Ahogy írják, magántanár vagy nyelviskola jó lehet, de ezekből is van haszontalan. Ha anyagilag belefér, én külföldre mennék és ott végeznék nyelvtanfolyamot a helyedben.

2018. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Azzal egyetértek, hogy az iskolai oktatás nagy általánosságban egy kalap sz*r, alig van ember, aki ott rendesen megtanul angolul, vagy bármilyen más nyelven. Én általánosban 6 évig tanultam angolul, mégis csak egy gyengébb A1 szinten voltam. Gimiben már sokkal jobb volt a tanár is meg az oktatás is, de azért egy iskolában elég lassan haladunk nyelvórákon.

Én például jártam két hónapig heti 2x3 órára némettanfolyamra és annyit tanultam 2 hónap alatt, amennyit az iskolában fél év alatt tanultam volna... Egyszer voltam angol intenzíven is, ott egy egész könyvet átvettünk egy hónap alatt.

Amit én javaslok:

- Legyen az angol a mindennapjaid része. Nézz angolul is filmeket, videókat (már lehetőleg felirat nélkül), olvass angol nyelvű blogokat, ajánlom az 5 perc angol magazint is.

- Jó lenne, ha tudnál valakivel kommunikálni, de tudom, ez nem egyszerű. Anyanyelvi tanár esetleg? Vagy ismerkedhetsz interneten külföldiekkel. Gyakorlásképp jó lehet az is, ha csak úgy írogatsz otthon angolul néha vagy beszélsz, például elmondod, mit csináltál aznap, -ilyenek. Furán hangzik, és ez a módszer sem teljesen jó, mert nincs, aki kijavít, de legalább addig is gondolkozol angolul.

- Ha gondolod és van rá anyagi keret, iratkozz be egy angoltanfolyamra, menj magántanárhoz vagy egy külföldi nyelvtanfolyam is jó ötlet lehet.

2018. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%
Kimesz par evre kulfoldre, ugy hogy senkuvel ne tudj ott magyarul beszelni. 1ev es anyanyelvi szinten fogod tolni.
2018. okt. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2018. okt. 16. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!