Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia vagy olasz nyelvet...

Francia vagy olasz nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés

8 éve tanulok németül, és most eljött a második idegennyelv választása... Angolt semmiképpen sem fogom választani, mert magántanárnál fogom tanulom. Ezen kívül latint olaszt vagy franciát lehet választani, a latint kilőttem, mert igaz H egyetemen nekem szükségem lenne rá de max. 3. nyelvnek veszem fel 2 év múlva...

Maradt a francia és az olasz. Én olaszt szívesebben tanulnám, de sokan mondták (szüleim, ismerősök..) h azzal nem megyek nagyon sokra, viszont a másik véglet meg azt mondja h utána könnyebb a spanyol, a portugál (ha lehetne spanyolt tanulnák, de az itt nincsen) viszont a francia is tetszik csak félek H nem tudok vele megbirkózni, illetve mindkettő neolatin nyelv tehát a latin is könnyebb lesz utána...

Illetve ha olaszt tanulnék akkor utána könnyebb lenne a francia és ez fordítva is így van

Viszont nem tudok dönteni, és a jövő hétig kéne leadni a lapot, lecci írjatok!!!


2019. febr. 10. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Választ azt amelyik jobban tetszik. Ezt úgy mondom hogy franciàból érettségiztem, spanyol és olasz szakos vagyok, tanultam portugàlt és latint is. Azt nem értem hogy azt írod, hogy utàna könnyebb lesz a latin, portugàl és a spanyol..szerintem ilyen szempontból mindegy, hogy melyiket tanulod, mindegyik közt van hasonlósàg és különbség (leginkàbb a spanyol-portugàl közt látom a hasonlósàgot.) Viszont a latin (szerintem) sokkal nehezebb mint a màsik 4 nyelv.
2019. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A leghasznosabb ezek közül a francia, egyike a három hivatalos EU nyelvnek (angol, német, francia), ha pl köztisztviselőként dolgozol akkor automatikusan kapsz nyelvpótlékot ez után a három nyelv után! A legkeresettebb nyelv a francia az angol és a német után álláskeresésekben, és Belgiumban, Svájcban is hivatalos nyelv, meg ugye rengeteg országban Afrikában is, nemzetközi szervezeteknél is ez a második hivatalos nyelv, szóval mindenképpen megéri, hasznos.


Az olasz tényleg kevésbé hasznos, Olaszországon kívül csak Svájcban beszélik de ott is csak kevesen, és Olaszország nem releváns gazdaságilag mint Belgium, Svájc, vagy Franciaország, tehát munkavállalás szempontjából nem annyira kedvező, de ha mondjuk szívesen laknál Olaszországban stb akkor jól jöhet.


A latin felesleges.


Olasz után is könnyű lesz a francia, és francia után is könnyű az olasz meg összes újlatin nyelv, szóval ilyen szempontból mindegy.


Szerintem mindegy melyiket választod, a másikat egyedül is meg tudod majd tanulni ha már tudsz egyet!

2019. febr. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!