Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olaszt vagy spanyolt tanuljak?...

Olaszt vagy spanyolt tanuljak? Megéri az olasz?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdtem a spanyolt 2. idegen nyelvként (első az angol).

Viszont nem az igazi. Valahogy nem tudom élvezettel tanulni.

Kicsit félek, hogy melléfogtam. Az olaszon nagyon gondolkodtam, azt akartam még nagyon.

Csak aztán meggyőzött, hogy a spanyol 21 országban hivatalos nyelv, éshát egy világnyelv.

Nem tudom, hogy most mit csináljak. Legszívesebben az olaszt tanulnám, és ha nagyon akarnék talán most még át tudnám kérni magam olaszra.

(Orvos szeretnék lenni, és később vagy Amerikában vagy Olaszországban szeretnék élni)

Bármilyen tanácsot, választ szívesen fogadok

Esetleg azoknak a véleményére is kíváncsi lennék, akik tanulták/tanulják mindkettőt.


2018. szept. 26. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az olasz a fő nyelvem, ezt tanítom is, de spanyolul is tanultam, vagyis kimentem Spanyolországba 1 évre, és az olasz után nagyon könnyű volt. Mikor hazamentem Magyarországra, az olaszt sokkal jobban tudtam hasznosítani (Nyugat-Dunántúl), rengeteg olasz cég, befektető volt a környéken, illetve a két ország kereskedelmi, gazdasági és kultúrális kapcsolata is szorosabb, mint Spanyolországgal. A városunkban 3 iskolában is tanítottak olaszt, spanyolt viszont egyikben sem. Nehézségben szerintem kb. egyenlőek. Ha Európában maradsz, akkor az olasz hasznosabb, az USA-ban viszont egyértelműen a spanyol fontosabb.
2018. szept. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem élvezed a spanyolt, és úgy érzed, hogy az olaszt jobban szeretnéd, valamint Olaszországban szeretnél élni, akkor válaszd inkább az olaszt. Viszont ha Amerikában akkor egyértelműen a spanyol a hasznosabb. Én mindkét nyelvből letettem már a középfokút. És nagyon hasonlítanak egymásra, a szavak is nagyon hasonlóak, a hangok és a nyelvtan is. Kb. ugyanazok a nehézségei az olasznak is mint a spanyolnak. Ha nem jön be a spanyol, akkor lehet az olasz se fog. De igazából akármilyen nyelvet megéri tanulni, már csak azért is, ha tetszik vagy simán érdekel. Én spanyol és az olasz nyelvtudásomat is csak nyaralások alatt tudom alkalmazni, és azon kívül filmnézésre használom, meg zeneszámokat fordítok mindkét nyelvről. Az én szempontomból nézve egyik se hasznosabb a másiknál, mert csak a hobbikhoz használom mindkettőt. A te esetedben szerintem nézz utána annak, hogy milyen az olasz és az alapján döntsd el, hogy megéri-e átmenni vagy nem. Valamint válassz Olaszország és Amerika között, ha nem akarsz, akkor az van, hogy Amerikában el lehet boldogulni spanyol nélkül csak angollal, Olaszországban meglehetősen nehéz az olasz nélkül boldogulni, mivel az olaszok nagy része nem szeret nyelvet tanulni, és jobban szeretnek a saját nyelvükön kommunikálni. (ez személyes tapasztalat) Ugyanez igaz a spanyolokra is, vagyis Spanyolországot nézve, Amerikát illetően nem tudom. Amúgy ha egyik nyelvet már tudod, akkor elég könnyű elsajátítani a másikat.
2018. szept. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment a zöld kéz.
2018. okt. 17. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!