Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet az, hogy a fiatalok...

Hogy lehet az, hogy a fiatalok elég nagy százaléka kerül ki egyetemről, azonban 2/3-a nem tud összerakni egy értelmes angol mondatot?

Figyelt kérdés

2019. febr. 17. 14:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Biztos németet tanultak.
2019. febr. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
90%
Sajnos az angol oktatás elég gyenge, attól hogy unalmas feladatokat oldanak meg a munkafüzetben még nem fognak tudni egy nyelven.
2019. febr. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%
Én azokon szoktam röhögni, akik lenyomják nekem az :" Én csak eredeti, angol nyelven nézem a filmeket, mert úgy autentikus és én értem!", de amikor van egy angol nyelvű szöveg vagy szakmai videó, akkor meg csak annyit tud nekem fordítani, hogy : "Ööö ez a ...nem tudom mi, oda kell rakni a ... bocs, nem ismerem azt a szót, és utána a bal kettes...húhhh, na ezmiez???"
2019. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert a fiatalok elég nagy százaléka nem angolt tanul az egyetemen. Komolyra fordítva, honnan vetted ezt a statisztikát?
2019. febr. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
63%
Lassan magyart sem...nemhogy angolt....
2019. febr. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Miss Endzsi ***** válasza:
100%

Az 5 évnyi angolórákon töltött időm alatt a gimiben nem sokat beszéltem szóban, mert nyelvtant tanultunk, levelet írtunk, magnó hallgatás volt. A beszélgetés volt a legkisebb része az egésznek. Mellette ment folyamatosan, hogy szarok vagytok, hogy fogtok leérettségizni. Külön tanárhoz kellett járnom, hogy egyáltalán tudjak angolul megszólalni. Ő nem is csesztetett soha, mert rossz a kiejtésem, nem nézett le, mint az iskolai tanárok, helyette inkább kedvesen kijavította, bővítettük a fogalmazási készségemet.

Csak egy példa az iskolából. Kellett írni valami fogalmazást, egy oldalt. Egyedül én csináltam meg,

sokat ügyködtem vele, hogy jó legyen, úgy gondoltam jó is. Fel kellett olvasni. Végig oltott a tanár, amíg felolvastam. Olyan igazi bunkó módon nevetett ki, ha valamit rosszul mondtam.

2019. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Ezzel nem "paraszt" akartam lenni, h kiírtam, szimplán munkaerőt keresünk és kb 17 embert hallgattam meg, már rosszul vagyok. Nem a fiatalt hibáztatom, de hogy van egy két emberbek egyáltalán papír a kezében, h ő "tud".
2019. febr. 17. 14:40
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Mert soha nem használják. Én általánosban mikor kezdtem, az elején akkora gyökérkefe voltam belőle mint az állat. Nem kötött le a hülye mondókák világa meg amit adtak feladatul. De pár év alatt felhúztam magam normális szintre számítógépes játékokkal, mert az meg érdekelt, meg akartam érteni, hogy mi a sztori, úgyhogy odakészítettem a szótárt magam mellé, aztán egy idő után meglepve tapasztaltam, hogy bszki, értem, sőt én is tudok összerakni már mondatot :P Aztán már csak némi nyelvtant kellett megtanulni hozzá az iskolában, egyébként meg ott a net, amin lehet idegen nyelvű fórumokban beszélgetni anyanyelvi beszélőkkel. Bár ez nem azt jelenti, hogy tőlük mindig helyesen lehetne megtanulni a nyelvet, lol. De mindenesetre nekem nem voltak ilyen gondjaim az egyetem kezdetére, hogy nem bírok megszólalni se, sőt a nyelvvizsgát is letettem már addigra.
2019. febr. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Én nem hibáztatom azért,h ha a kiejtéssel van gond nyilván ha sokat hallja, használja megtanulja, de könyörgöm mikor poénból megkérdezed, h van a villamosmegálló és "villamos stopot" mond az ember akkor kap instant agyvérzést.
2019. febr. 17. 14:45
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
#14.40 Nagyobb probléma, hogy az egyetemet végzettek nem rendelkeznek piacképes, modern ismeretekkel. De ha tényleg HR-es vagy, ezt bizonyára pontosan tudod.
2019. febr. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!