Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet az, hogy a fiatalok...

Hogy lehet az, hogy a fiatalok elég nagy százaléka kerül ki egyetemről, azonban 2/3-a nem tud összerakni egy értelmes angol mondatot?

Figyelt kérdés

2019. febr. 17. 14:20
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Előző válaszokra visszatérve, tudom nem mindenki angolt tanul egyetemen, de nyilán ha úgy van meghirdetve az állás h angol kell akkor nem olasz nyelvtudással rendelkezőt hallgatok meg.
2019. febr. 17. 14:58
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt a szót, hogy tram, nem mindenki ismeri, én is elég sokáig nem tudtam, mert nem használtam. Ez mondjuk sokakkal előfordul, attól, hogy azt mondom, tudok angolul, még nem jelenti, hogy én vagyok a nagyszótár :D A jelentkező valószínűleg poénos akart lenni a maga szintjén, én inkább körülírtam volna angolul, hogy az a place, ahol olyanok szállnak fel és le, akik kötöttpályán akarnak tömegközlekedni a városban :P Aztán ebből már csak leesik, hogy valamit azért konyítok hozzá, ha meg nem elég ez se, akkor tényleg ne húzzuk egymás idejét, és meg lennék győződve róla, hogy csak azért nem vettek fel, mert nem tetszik a pofám, nem pedig azért, mert nem tudnék jól angolul :D

De az biztos, hogy ha én felvételiztetnék, akkor nem egy-egy szóra kérdeznék rá, hanem átváltanék angolra, hogy folytassuk így a beszélgetést. Aztán abból kiderül, hogy beszél, nem beszél..

2019. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nyilván ez ennél kicsit komplexebb volt.

Ha körül írod is tökéletes, de nyilván ha voltál interjún megszokták kérdezni sok esetben "Hogy képzeled el a jövőd?". Aki viszont nem tud jövő időt használni csak jelent az már elég árulkodó.

2019. febr. 17. 15:13
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Nah, hát lehet azt jelen időben is mondani, pl. "sitting in your chair while you serve my daily coffee" :D

Bár gyanítom ezzel se vennének fel :D :D

2019. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Az tuti h megjegyezném a neved! :D
2019. febr. 17. 15:20
 16/22 A kérdező kommentje:
Utolsónak még annyit, h férfi vagyok. Nem hiszem, h engem akarsz titkárnőnek! :D
2019. febr. 17. 15:24
 17/22 anonim ***** válasza:
23%

Hát nem, de ez egy jó kis válasz, amit még régen megjegyeztem magamnak a tipikus HR kérdések közül.. "- Hogyan látja a jövőjét 5 év múlva a vállalatnál? - A székedben ülve, miközben hozod nekem a kávét.." :)


Megjegyezzük.. aztán nem mondjuk :)


Az is jó, hogy milyen bútor lenne a legszívesebben?

- Házioltár... térdelj le és imádj! :P

2019. febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%
Beszélni nem az iskolában fog megtanulni az ember, hanem a való életben. Sokan szidják az iskolai oktatást, hogy nyelvtant tanítanak, szódolgozatot kell írni, meg leveleket, fogalmazást. Pedig pont ez a nyelvtanulás alapja. Én középiskolában tanultam egy nyelvet, ugyanilyen hagyományos módon, és bár a 4. év végére folyékonyan beszélni nem tudtam, de a nyelv alapjait rendesen megtanultam. Később anyanyelvi környezetben fejlesztettem magam, és ez az a nyelv, amit a legjobban, legalaposabban, pontosan és választékosan használok. Másik 2 nyelven is beszélek, mindkettőnél kimaradt az alapozás, mert 90 %-ban anyanyelvi környezetben tanultam meg őket. Jelenleg 3 éve angol nyelvterületen élek, mégis úgy érzem, hogy az angol nyelvtudásom a béka segge alatt van az olasztudásomhoz képest, pedig folyékonyan beszélek angolul, de mégsem úgy, mint azon a nyelven, amit lépésről lépésre tanultam.
2019. febr. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
18-as, jó amit írsz így is van, de egy alap kommunikációs szintet illene már tudni érettségi után.
2019. febr. 17. 16:02
 20/22 anonim ***** válasza:
60%
Magyarországon még mindig le vannak ragadva ott az emberek, hogy "azért nem beszélek nyelveket, mert nem volt jó a nyelvoktatás az iskolában, nem volt jó a tanárunk. Pedig az internet korában ha valaki meg akar tanulni egy nyelvet, az megtanulja. Szerencsére már sok fiatal gondolja úgy, hogy ez a saját felelőssége, és ha boldogulni akar, akkor nyelvet tanul. Ők azok, akik megkapják a munkát. A többiek meg a magyar oktatást szidják.
2019. febr. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!