Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Frissen végzett jogászként...

Frissen végzett jogászként felsőfokú angol nyelvtudással milyen lehetőségeim vannak értelmes munkák terén?

Figyelt kérdés

Nem olyan rég végeztem az egyetemen és azonnal álláskereséshez is láttam tudva, hogy nem egyik napról a másikra talál az ember állást sajnos. Ahogy végignézem az álláskereső oldalakat az arány elkeserítő amit sajnos tudtam korábban is de jogot kezdtem el tanulni így nem igen tudok utólag változtatni ezen: 300 műszaki/informatikai munkára jut 60 jogi jellegű aminek a nagyja 3-5 év tapasztalatot kíván meg amivel pályakezdőként egyértelműen nem rendelkezem.

Hol és milyen jellegű munkákat keressek ha nem szeretnék kifejezetten ügyvéd/ügyész/bíró lenni viszont jó lenne ha hasznosíthatnám az öt év alatt elsajátított tudást és az angol nyelvet is szívesen használnám?


2014. nov. 13. 21:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Hát ha nem szeretnél bíró ügyvéd, ügyész, közjegyző lenni, akkor marad a vállalati jogász (kevés helyen van, inkább csak nagyobb cégeknél és ismeretség útján lehet bekerülni), vagy marad a közigazgatás (önkormányzat, hivatalok, minisztérium).
2014. nov. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Nézd, én is ugyanezzel szembesültem frissen végzett jogászként.

Eszemben nem volt soha ügyvédnek menni, de végül számomra az volt a megoldás, hogy elmentem ingyen(!!!) ügyvédjelöltnek, hogy legalább teljen a gyakorlati időm, ami a szakvizsga feltétele.

Két évig teljesen nulla fizetésért dolgoztam, még a járulékaimat is magamnak fizettem. Közben megcsináltam a két év ügyvédiskolát.

A harmadik év elején az egyik ügyvédkolléga átvett magához, fizetésért. (Minimálbér...) Így dolgozom már szintén lassan két éve. A munkát imádom, de éhen halnék mellette, hogy a családom nem támogatna.

Cserébe viszont tényleg rengeteget tanultam, folyamatosan tárgyalni járok, magabiztos lettem, rutint szereztem, és nemsokára befejezem a szakvizsgákat. Utána önálló praxisba kezdek, és remélhetőleg, akkor már meg fogok tudni belőle élni.

Mostanra nagyon megszerettem az ügyvédkedést, szóval nem bánom, annak ellenére, hogy az egyetem után csak kényszerből kezdtem el.


Kívánom, hogy neked ne kelljen ennyire a semmiért/kevésért dolgozni sokáig, viszont sajnos rengeteg kezdő jogásznak ez a megoldás marad csak.

2014. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Sajnos az ügyvédi pálya valamiért nem hozott sosem lázba annak ellenére, hogy a kötelező szakmai gyakrolatomat is egy ismerős irodájában töltöttem és nem volt rossz a munka amit csinálnom kellett. Szívem szerint egy céghez mennék el dolgozni de a közigazgatásban is nézelődtem már korábban, ugyanis minél hamarabb munkába szeretnék állni. Ha nem is magas de valamennyi fizetést jó lenne kapni, hogy itthon be tudjak szállni a költségekbe mert egyelőre itthon lakok szülőkkel és sokszor kellemetlenül érzem magam, hogy még mindig ők tartanak el engem.

Most is naponta nézegetem a munkaajánlatokat, de mindenhol elvárás a többéves munkatapasztalat és mindemellé alig akad olyan munka ahol jogászok kellenek. Ha nem az ügyvédi vonalat választom ennyire reménytelen, hogy elérhető időn belül álláshoz jussak?

2014. nov. 13. 22:01
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Ezt senki nem fogja tudni neked megjósolni.


Én a helyedben küldeném mindenféle helyre. Nem zárnám ki az ügyvédi irodákat sem.


De ezt neked kell eldönteni persze.

2014. nov. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%
Ahhoz hogy munkád egyen kapcsolatok kellenek, különben nem tudsz elhelyezkedni, mindenhová a több éves tapasztalt okostojásokat keresik, pályakezdők sehová nem kellenek, én is ezzel szembesültem. Nem érdekli őket hogy nem tud senki tapasztalatot szerezni, ha esélyt sem adnak rá, hogy a szakmájában elkezdjen dolgozni, ők elvárják, te egyetem vagy bármi elvégzése után 5-10 éves tapasztalattal rendelkezz. Teljesen korrekt, ezért van ennyi munkanélküli. Sok diplomás hajóra meg egyéb helyekre megy ki dolgozni...
2014. nov. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
Akinek meg van 20 év tapasztalata, az meg azért nem kell, mert már "öreg". (43/N, én ezzel szembesülök nap, mint nap)
2014. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Igen az a másik. A nők gyakorlatilag 35 éves kortól lehúzhatják a rolót. A fiatal, meg azért mert az iskola elvégzése után nincs 3-5 év tapasztalata. Tiszta szánalom ami ma megy. Nagyszüleink idejében, meg örültek a fiataloknak, betanították és kész, még papír sem kellett, egy helyen dolgozhattak akár 40 éven keresztül. Ma meg kopjon fel az ember álla. K... jó!
2014. nov. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

A nőket 35 éves korig azért nem alkalmazzák, mert potenciális veszélyt jelent a munkaadóra, ugyanis szülhetnek...

ezek szerint 35 év felett meg már "öreg".

Én barátkoznék az ügyvédséggel, mert végső soron ott ha jól alakulnak a dolgaid a magad ura lehetsz és nem függsz a munkaadótól!

2014. nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

Ügyvédség? Nekem nincs ügyvédi diplomám. :O

De egyébként így van, nő akkor tud ebben a társadalomban megmaradni, ha jó genetikával rendelkezik, tehát alapból szép és talál magának egy "bikát", aki pénzes és meg van oldva a dolog. A többi nő, kiesik a játszmából, mert csak annak van esélye, akinek komoly protekciója van és jól tud "nyalni". Ez aztán az erkölcsös élet, de úgy látom erről szól a történet. Mert néhány helyen láttam már olyan vezető hölgyeket, hogy leesett az állam, csak egy bólogató, mosoly gúnár volt és ennyi. Látszott rajta fin.gja sincs miről van szó. Hát ez van. Én vesztesként jövök ki ebből a játékból és sajnos nincs restart, max shut down.

2014. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ügyvédjelölt vagyok, és ha az a diploma normálisabb egyetemről való és legalább cum laude, és az angol tényleg felsőfokú, akkor hamarosan lesz melód.


www.jogiforum.hu

2014. nov. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!