Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha eddig csak magyarul tudok,...

Ha eddig csak magyarul tudok, akkor hogyan kell belevágni a nyelvtanulásba? Milyen terv szerint, milyen lépésekben kell haladni egy adott nyelvvel?

Figyelt kérdés

Feltételezhetjük, hogy oroszt vagy franciát tanítottak az iskolában, de nem emlékszem rá.


Azért írtam, hogy csak magyarul tudok, mert az nem hasonlít szinte semmit sem a többi nyelvre tehát mintha a nulláról indulnék.


Európai nyelvről van szó. (Tehát nem kínai, vagy hasonló.)


2019. febr. 19. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, elég necces egyedül belevágni, mert ugye mivel nem tudsz semmilyen európai nyelven, nem érted a nyelvek logikáját. Én anyanyelvi szinten tudok angolul (nem iskolában tanultam, kinn éltem gyerekként), ezért én nagyon könnyen eljutottam spanyolból és franciából is a középfokig, mivel a nyelvtani szerkezetek és a szókincs is nagyon hasonlít az angolra, így mindig tudtam mihez hasonlítani amit tanulok. Ha nem tudtam volna angolul akkor szerintem nagyon nehéz lett volna, és nem is tudtam volna, hogy MIT kell tanulni. Mert én pl úgy tanulok, hogy ha van egy lecke, akkor ahhoz én külön keresek olyan nyelvtani dolgokat, amik tudom, hogy ahhoz a feladatokhoz tartoznak nyelvtanilag, stb... ezt mind az angolra vonatkoztatva csinálom, ha tudsz egy európai nyelvet, akkor van egy ilyen 'érzéked', logikád amivel minden egyértelművé válik a másik nyelvben, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Bármit tanulok mindig érzem, hogy 'ez olyan mint az angol'. Szerintem így, hogy nem tudsz semmilyen rokonnyelvet, nem lesz meg hozzá ez az érzéked, és könnyen lehet, hogy sok mindent rosszul fogsz megtanulni. Egyébként léteznek önállóan tanulóknak könyvcsomagok, megoldókulccsal, hananyaggal stb (pl PONS), de ezek is olyanok, hogy egyértelműen azoknak szánják, akik már tudnak egy idegen nyelven. Ennek ellenére sztem egy alapfokra el tudsz jutni így, aztán később meglátod, hogy megy... lehet, hogy menni fog, főleg ha érdekel. Sokan vannak akiknek meg egyáltalán nem menne egyedül, szóval ez egyéni képességektől is függ. Meg kell próbálni.
2019. febr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Csak annyiba kötnék bele, hogy:


"nem érted a nyelvek logikáját"


Nyelvtant azért még tanítottak az iskolában.

2019. febr. 19. 19:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, a magyar nyelv logikáját, aminek az európai nyelvekhez semmi köze nincs.
2019. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem elösször nem érdemes a nyelvtannal fogalkozni. Kezd a szótanulással (+ ugye a kiejtéssel) ha van egy bizonyos szó kincsed utána azért már könnyebb lesz a nyelvtan.

Én legaláb is így látom.

2019. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy kell ahogy a csecsemők tanuljak a nyelvet pl. színek formák egy csomó ilyen gyerekfilm segíthet ebben majd folyamatosan az idősebb korosztályt megcélzó rajzfilmekkel ez a legjobb módszer
2019. febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!