Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit mond 2:02-nél. Mert az...

Mit mond 2:02-nél. Mert az biztos hogy nem Ich habe mir doch. Ljame doch. Mi ez a Ljame?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/watch? V=A5xmAlPXBBM
2019. febr. 20. 22:08
 1/2 Rick Mave ***** válasza:

Ich hab’ ja mir doch gedacht, hogy ... kb.: Hát gondoltam, hogy ...


A "ja" itt nem a klasszikus "igen", hanem egy köznapi nyelvben (Umgangssprache) használt töltelékszó (van még néhány, mint a pl. halt, und so). Hogy mennyire az, az abból is látszik, hogy a videós jelent feliratozásában ezt kihagyták.


Én azt szoktam ajánlani, hogy addig ne próbálkozzon ezekkel senki, amíg egyrészről nem tud jó tempóval folyékonyan beszélni németül, másrészről nem érzi halálbiztosan ezek használatát anyanyelvi beszélőktől "ellesve", mert ha akárcsak egy szóval is odébb tesszük be a mondadónkba, vagy nem megfelelően nyomjuk meg, vagy éppen nyeljük el a hangsúlyát, akkor idétlenül és nevetségesen hangzik.

2019. febr. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom. Erdekes, hogy belerakjak az ilyen alapkozep szintu videoba, viszont ki nem irjak, hogy hagy szenvedjen a tanulo. :)
2019. febr. 21. 17:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!