Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol nyelvtanulás elkezdése...

Spanyol nyelvtanulás elkezdése otthon? Mit használjak? Mi tartozik bele az A1 szintbe?

Figyelt kérdés

Szeptemberben szeretnék beiratkozni egy nyelviskolába, viszont addig nem lesz rá lehetőségem. Hogy gyorsabban haladjak, nyáron szeretném az A1-es szintet elsajátítani, hogy A2.1-ről indulhassak a tanfolyamon szeptemberben. Tudom, hogy messze van még a nyár, de szeretném addig begyűjteni az információkat.:D

Imádom a spanyol nyelvet, sok spanyol zenét hallgatok, szóval màr tudok jó pár szót, 1-2 kifejezést, a névelőket és félig-meddig a SER igeragozást.

Utánanéztem, de nem nagyon találtam semmit, hogy az A1 szintbe milyen igeidők, nyelvtani szerkezetek tartoznak bele?

Illetve hogy mit ajánlatos beszereznem?


2019. febr. 23. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:
vedd meg a PONS nyelvtanfolyam kezdőknek című könyvet, ez pont arra való, hogy kezdőtül A2 szintig eljuss vele (ha sok plusz anyagot használsz pl filmeket nézel, sokat olvasol, vagy már ismersz egy másik újlatin nyelvet vgy az angolt akkor akár B1-es szint is simán összejöhet egy nyár alatt). Én csak ebből a könyvből tanultam + a PONS spanyol nyelvtan érthetően könyvből, és az középszintű érettségim (ami B1-es szintnek felel meg), 91% lett.
2019. febr. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
elfelejettem megemlíteni: ez önállóan tanulóknak való könyv, van hozzá megoldókulcs, hanganyag, stb!
2019. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ja és még valami: ha épp nincs akció a PONSnál vagy valami akkor nézz körül az ilyen oldalakon h vatera vagy jófogás, mert ott soknak árulni mindig PONS-os könyveket egy kicsit olcsóbban, én onnan szoktam venni
2019. febr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az a szerencse, hogy apukám még kb. 5 évvel ezelőtt vett a vaterán PONS spanyol könyvet, csak azóta se használja. Majd kölcsönkérem tőle, remélem nem bánja. :)

2019. febr. 23. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!