Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo német középfokú szóbelij...

Origo német középfokú szóbelijere hogy készüljek?

Figyelt kérdés
Láttam a témalistát, de jól tudom hogy itt nem érettségihez hasonló témakifejtés van hanem az adott temakörökből kérdések? Vagy kihúzom az adott témát és beszélek ami eszembe jut? Azon kívül, a kérdésekből gel lehet valahogy készülni? Mert én eddig ahány könyvet olvastam, mindben mások voltak a különböző témakörökhöz tartozó kérdések :(
2019. febr. 23. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyugi először is. Nem kell ennyire rástresszelned. Előre betanulni a kérdésre a választ felesleges B2 szinten állsz akkor tudsz majd válaszolni arra amit adnak hidd el. Húznod kell képek közül arról beszelni van egy szituáció meg egy ilyen tanácsot adsz valakinek rész amikor én voltam ez az volt hogy milyen boltba küldenéd a német baratod aki pl szőnyeget szeretne venni vagy ruhat stb. Meg van egy bemutatkozó resz szetintem ezt nem igen pontozzak vagy is a legtobb helyen ez meg csak kötetlen beszelgetes. A képeknél meg bármilyen témát felhozhatsz ha megtudod indokolni hogy hogyan kötődik a képhez. Nalam normálisak voltak sokkal nehezebb szerintem az írasbeli.
2019. febr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
origon egy képet kapsz és arról beszélsz, az nincs ott hogy melyik témakör,hanem neked kell tàrsítani fejben. (Vagyis mond azt ami a képről eszedbe jut). Meg persze ott a szituáció ahogy az első mondja.
2019. febr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Tehát akkor kapok egy képet és azt kell leírjam meg beszelnem arrol ami arrol eszembe jut? Mert én is így keszültem szobelire eddig kifejezetten origo nyelvvizsga felkeszítőn, de ezek most lattam ezeket a temakártyákat ami nekem tök új, mert eddig csak kepleírasból es szituacióbóp készültem, meg a tanfolyamon volt olyan hogy egy egy témáról mindenki elmondja a véleményét. Ilyen kerdesekre mint "pl hogy telik egy átlag vasárnapod" nem voltam felkészülve. Tudom, elvileg b2n nem okozhat problemát, de tudom magamról hogy vizsgadrukk alatt amikor egy rakás betanult tétel van a fejemben akkor egy ilyen egyszerű kerdés ki tud zökkenteni :)
2019. febr. 23. 14:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Màsodik vagyok. Én nem németből vizsgáztam és felsőfokún voltam , de úgy gondolom a rendszer ugyanaz. Először általános beszélgetés volt (hobbi) majd a kép és a szituáció. A lényeg mindenhol, hogy ne egy betanult szöveget próbálj felmondani, hanem azt ami ott akkor eszedbe jut. Fontos a természetesség. Az érdekli őket mi az amit tudsz, amit nem tudsz arról nekik nem kell tudni. Nekem a képnél (lehet ez középfokon könnyebb) olyan volt amiről azt se tudtam hirtelen melyik tételbe tartozik aztán elmondtam ami eszembe jutott. Ami még fontos hogy ezek a kérdések amiket mondasz arra valók hogy ha megakadsz tudjanak neked segíteni. Te is nyugodtan terelheted a témát. Nem tudom mennyire hasznos amit írtam a rendszer szerintem minden nyelvnél és szintnél ugyanaz, csak az elváràs más.
2019. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!