Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet sorozatokból meg...

Hogyan lehet sorozatokból meg filmekből megtanulni angolul?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves fiú osztálytársam, ő általánosban németes volt, de mondta hogy egy normális mondatot nem tud kinyögni németül...


Angolt csak most középsuliban kezdett tanulni, de az kb folyékonyan megy neki annak ellenére hogy sosem tanulta.

Azt mondta sorozatokból meg filmekből tanult meg. De nem úgy hogy angol szinkron magyar felirat, hanem angol szinkron angol felirat. Ott vagy kikövetkeztette a dolgokat vagy kikereste mit jelent az.


Angolos is mondta, hogy az érettségi 100% hogy meglesz neki, mivel jól tud beszélni, és ha nem is tanult az adott témára, 100% hogy ki po fá zza magát...



2019. febr. 26. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A saját kérdésed alatt írtad le, hogyan lehet...
2019. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Nincs ezzel semmi gond, megy ez. Átlagfelfogóképességű ember például a present perfect jellegzetes használati módjait elsajátítja 2 óra alatt, gyakorlással bevési újabb 4 óra alatt, az hat. Ha megnéz 300 filmet 4 év alatt, akkor ugyanúgy találkozik mindezekkel a helyzetekkel, és ha újabb háromszázat megnéz újabb négy év alatt, akkor visszaemlékszik, levonja a következtetést, és eljut ugyanoda.

Hát, hogy az átlagéletkor meg csak 80 év, az pech. :)

2019. febr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is részben sorozatokból és filmekből tanultam meg angolul, a másik rész abból állt, hogy rengeteget posztoltam angol nyelvű fórumokon, voltak MSN-en angol anyanyelvű barátaim akikkel éveken keresztül beszélgettem minden nap, híreket stb rengeteget olvastam angolul, igazából nagyon sok időt töltöttem az interneten gyerekként, mindent angolul olvastam, hallgattam stb. Észre se vettem, és megtanultam angolul. Nyolcadikos koromban már erős B2 szinten voltam íráskészségben és beszédkészségben, hallásból és olvasáskézségből pedig felsőfokon. Tizedikben letettem az emelt angol érettségit, 95%-os lett (kilencedikben akartam letenni, de úgy emlékszem olvastam valamit, hogy kilencedikben nem lehet és ezért nem mentem), abban az évben a felsőfokút is letettem. Tehát csak általánosban tanultam angolt ami ugye alap szinten van, de hetedikben, nyolcadikban már rég lehagytam a többieket, tehát igazából csak hatodikos koromig tanultam angolul. És tanulás nélkül jutottam el a felsőfokig. Tehát igen, ez lehetséges, és egyáltalán nem olyan fura mint ahogy azt sokan gondolják Magyarországon. Hollandiában, skandináv országokban mindenki gyerekkorától fogva mindent angolul néz, minden tinédzser erős középfok, felsőfok körül beszél. Nem kell hozzá csodabogárnak lenni, annyi, hogy ÉLNI kell a nyelven, nem könyvekből magolni nyelvtani szabályokat... ezért nem tudnak a magyar diákok angolul, mert nem használják a nyelvet napi szinten, iskolán meg házi feladaton kívül.
2019. febr. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%

Akkor két mondatot olvashatnék tőled?

1. Bármi megtörténhetett. Legyen benne "can".

2. Semmilyen körülmények között nem szabad kimenni. Legyen benne must és persze account.

2019. febr. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

1. Anything could have happened.

2. It's not allowed to go outside under any circumstances.

2019. febr. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én angol szinkron, angol feliratos filmeket/sorozatokat néztem. Én bevallom mindig leallitom ha valami ismeretlen szó kell és beirom a szótáramba, néha ki is mondom hangosan. Az elején nagyon unalmas dolog és szenvedés, de 1 hónap után már jobb.
2019. febr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#5, akkor ez ugye idáig egyes.

Nem azt mondtam, hogy legyen benne could...

2019. máj. 1. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

így

egy nyelvet hallás után is lehet tanulni

gyerekkorodban is így csinálod

2019. máj. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
másik megoldás a regények olvasása. azzal meg az íráskészséged fejlődik és a szókincsed. ahogy magyarul is.
2019. máj. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

7-es


A lőtéri kutyát nem érdekli, hogy milyen részrehajló, légből kapott szabályokat állítasz fel valami békebeli nyelvtankönyv alapján, amivel a nagyanyám a konyhaasztal lábát támasztja ki.

Éppen azért sokkal célravezetőbb a sorozatokból lassan kiépíteni egy angoltudást, mert ösztönös nyelvhasználatra tanít, nem pedig merev szabályok felidézésére. Nehezemre esik elképzelni, hogy valaki megszólít angolul, mire én: "Hát igen, meg tudnám fogalmazni a választ, de nem szabad couldot használom." Maradjunk annyiban, hogy ez csak számodra életszerű. A beszélő (beleértve az anyanyelvűeket is) a legkézenfekvőbb, legbejáratottabb szófordulatokat fogja használni a mindennapi interakciói során, szóval inkább az ötödikeseidet kápráztasd el az érdektelen rejtvényeiddel, hátha ők még hasra esnek a hasznavehetetlen álműveltségedtől.

2019. máj. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!