Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Akik lövöldözős játékokkal...

Akik lövöldözős játékokkal meg sorozatokból tanulnak meg angolul, hogy csinálják?

Figyelt kérdés
Találkoztam több ilyen egyetemistával itthon. Mindegyikőjükre az jellemző, hogy meggyőzőnek tűnő akcentussal, elég jó nyelvtannal és az élőbeszédben gyakran használt szófordulatokkal beszélik a nyelvet - vagyis úgy, ahogy a legtöbben a hagyományos iskolai módszerrel nem tudják elsajátítani, mert a legtöbben akadozva és bizonytalanul beszélik a nyelvet. Én azok közé tartozom, akik a hagyományos módszerrel, magántanárral és kéttannyelvűben tanult meg nagyon jól, és néha érzem, hogy ezek az COD-on, eg CS-en, meg mit tudom, én, milyen játékokon szocializálódott emberek hibákat ejtenek, de azt kell mondanom, hogy sok közöttük olyan, aki megtévesztően jó kiejtéssel beszél. Márpedig tudjuk, hogy igazából egy anyanyelvi beszélőt sokkal inkább az autentikus kiejtés, mint a jó nyelvtan győz meg arról, hogy valaki profi szinten használja a nyelvet. Hogy csinálják? Bevallom, engem eléggé bosszant, hogy én személy szerint végigrágtam a nyelvtant, éveken át tanultam (egyébként jó a nyelvérzékem, versenyeztem is anno), míg ezek az emberek látszólag kerülőúttal mindezt megspórolták.
2016. dec. 18. 12:53
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Találkoztam pl. olyannal, aki annyira jellegzetes brit akcentust vett fel, hogy pl. a gyerekkora óta Angliában élő ismerősömet is elbizonytalanította.
2016. dec. 18. 12:55
 2/24 anonim válasza:
A PC a legjobb nyelvtanár.
2016. dec. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ebben mi a franc a furcsa?! A kisgyerek se tankönyvből tanul meg beszélni. Az agy természetes képessége, hogy spontán nyelvet tanuljon, sőt mondok egy poént, sokkal gyorsaban tanul, mint a hagyományos magolós módszerrel.
2016. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

"Az agy természetes képessége, hogy spontán nyelvet tanuljon,"


...gyerekkorban.



"sőt mondok egy poént, sokkal gyorsaban tanul, mint a hagyományos magolós módszerrel."


Ebbe ne menjünk bele, tanultam erről, nem ilyen egyszerű a sztori. Nagyjából az az ökölszabály, hogy a felnőtt a hagyományos módszerrel gyorsabban, de felszínesebben, a kisgyerek pedig lassabban, de mélyebben tanul.


Én pl. nem hiszek abban, hogy valakire csak úgy "ráragad a nyelv", ahogy mondani szokták. Ez csak egy bizonyos korig (kb. a kamaszkor kezdete előttig) működik hatékonyan, utána inkább az történik, hogy az illető megtanulja a nyelvet közepesen, megtanulja a gyakoribb kifejezéseket, meg a helyi szlenget, meg a kiejtést úgy-ahogy, és ezt eladja itthon, mint "anyanyelvi nyelvtudást".



Én azt nem értem pl. hogy egy ilyen játék hogy zajlik. Régóta nem játszom számítógépes játékokkal, nem tudom, hogy a COD hogy néz ki, és miért jelent nyelvgyakorlást.

2016. dec. 18. 13:41
 5/24 anonim ***** válasza:
Ugy, hogy ez nem felnottkorban zajlik le ez a tanulasi folyamat, hanem kisgyermek korban. Engem pl. anyukam tudatosan rakott le 6-7 eves korban angolul Jobaratokat nezni, en meg megszerettem, es jol szorakoztam azzal, hogy neztem, ismetelgettem azokat a reszeket amiken nevettek, visszatekergettem, ujra neztem stb. 10 eves koromig legalabb 5-6-szor megneztem az osszes reszet, igy mara (21 eves vagyok) is olyan "meggyozo" akcentusom maradt es nyelvtanom (pusztan attol hogy hallottam es megjegyeztem hogyan hangzanak jol a szerkezetek), hogy anyanyelvi angolok is kerdeztek mar tolem, hogy Amerika melyik reszerol jottem :'). Felnottkorban ez sajnos korlatozottabban mukodik.
2016. dec. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
De egyebkent annyit hozzatennek, hogy ez a "nyelv raragadas" is mukodik, meg viszonylag felnott korban is:).
2016. dec. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

"Ugy, hogy ez nem felnottkorban zajlik le ez a tanulasi folyamat, hanem kisgyermek korban."


Az egyetemi csoporttársaimnál, meg ismerőseimnél, akikről beszéltem, nem. Ezek a játékok még nem is léteztek a gyerekkorukban.



"De egyebkent annyit hozzatennek, hogy ez a "nyelv raragadas" is mukodik, meg viszonylag felnott korban is:)."



Részleteztem, hogy mennyire működik. Össze lehet szedni egy meggyőzőnek tűnő beszélt nyelvtudást, de ez publikálásra, cikkíráshoz, minőségi fordításhoz nem elég.

2016. dec. 18. 14:25
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te, aki szerint biztos vagy benne, hogy nem működik, ne tartsd vissza azokat, akik már régóta használják. Köszi
2016. dec. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

"Kérdező, te, aki szerint biztos vagy benne, hogy nem működik, ne tartsd vissza azokat, akik már régóta használják. Köszi"


Most jön a sértődés? Nem azt írtam, hogy nem működik, hanem azt, hogy őszintén érdekel, hogy hogyan tanulnak meg játékokból. Vagy most miről írsz? A nyelv állítólagos ragadásáról?

2016. dec. 18. 15:19
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo, nyugodtan elhiheted, hogy amirol te irsz az a fajta nyelvtanulas (jatekbol, filmekbol) nem egyetemista, de nem is gimnazista korban kezdodik. Te kerdezted, mi leirtuk, es erre leirod, hogy miert nem ugy van, mikozben te nem is tapasztaltad. Akkor mi a kerdes, ha te mindent jobban tudsz?
2016. dec. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!