Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak otthon angolul?

Hogyan tanuljak otthon angolul?

Figyelt kérdés

8 éve tanulom az angolt az iskolában, és nem úgy megy ahogy kéne.

Gondoltam otthon megpróbálom. Kipróbáltam a douinglot (zöld baglyos) app, de nagyon nem szeretem. Mindent legelőről kezd, nincs meghatározva hogy én most ezt akarom tanulni, mást ad ki amit én nem szeretnék (amit már tudok), ha véletlen nem irok oda ,,a'' , ,,the'' vagy nem rakom többes számba akkor az már hiba.

Na mindegy, milyen jó applikációt ajánlotok? Persze ami nem egy dedós szinthez mérhető.. Vagy mitcsináljak, hogyan tanuljak angolt?


2019. febr. 21. 16:48
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt szoktam hogy kiirok néhány szót és mondjuk 10szót megtanulok/nap. De ezzel az a baj, hogy másnapra vagy 3.napra meg elfelejtem.

Vagy ha nem akkorra, akkor majd 2 hónap múlva nem fogom tudni azt amit megtanultam. Szóval hogy lehetne maradandóan megtanulni?

2019. febr. 21. 16:50
 2/4 Xhepton válasza:
57%

Minden embernek más a felfogási képessége (az enyém a gyakorlati) van akinek hallás alapján mennek be a fejébe a dolgok van akinek olvasás alapján... Én gyerekként túlélős játékokból tanultam meg 1. sorban mert ott sok a tárgy név ami angolul van.



"A lényeg az hogy mivel 8 éve tanulod, nem tudom hogy mennyi szót tudsz de ha már jó párat (kb 200 szó legalább) + (az összes irregular szó pl.: go went gone) akkor érdemes rámenned mondat összerakásra hogy a do és does, have has, would wouldn't, should shouldn't, -ing es alak stb. hogyan kell berakni egy mondatba és mikor használják majd élesben használni ezeket pl.: filmet nézel angolul és a "cselekvés alapján" és az alapján hogy pl.: "wouldn't"

és tudsz hozzá +1-2 szót a mondatból akkor a következő 1-2 szót ki lehet következtetni és ezeket lehet tolni szabad időben mert 1 filmben azért jó pár mondat van és egy idő után bele megy a fejedbe (legalább is nekem mert gyakorlati tanulási stílusú vagyok) esetleg film végén 1-2 szót beírhatsz fordítóba amiben nem vagy 100% ig pontos.


Ha viszont még kevés szót tudsz akkor azt ajánlom hogy válasz olyan témát ahol sok az egyszerű szó pl.: gyümölcsök zöldségek és majd ha ez megvan akkor vissza az előző ponthoz amit írtam.

2019. febr. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Xhepton válasza:
A lényeg hogy minél jobban megy annál több angol szó legyen körülötted és akkor alkalmazkodni fogsz a környezethez elején elég az ha pl.: a Géped és a mobilod angol nyelven van majd ahogy többet tudsz annál több legyen amihez az angol kell "mert ha nem kell akkor tényleg el fogod felejteni".
2019. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2019. febr. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!