Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik szóbelit javasoljátok,...

Melyik szóbelit javasoljátok, ha a társas helyzetek anyanyelvi közegben is problémát okoznak?

Figyelt kérdés

Hétköznapibbra fordítva, ha lámpalázas vagyok mikor vizsgahelyzet van és nehezen beszélek személyes témákról.


A szempontok érdekelnének.

Pl. Úgy sejtem, hogy ahol két vizsgázó van egyszerre az kevésbé lenne jó nekem. Mert szinte minden esetben elnyomna a másik. (Akár gyengébb nyelvtudással is)

Vagy úgy gondolom, hogy a kép leírásos feladat jó lenne nekem, mert nem kell magamról kell beszélni. Talán az is segíthet ha vannak tételek, mert tudom gyakorolni a szituációt, stb...


Hasonló problémával van/volt valaki?

Te melyik nyelvvizsgát választottad?


2019. márc. 5. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:
a BME-n úgy van, hogy a szóbeli vizsga eredményét 50%-ban a hallás utáni szövegértés eredménye adja. az Origo-n a hallás utáni csak 1/3-ot számít bele a szóbeli végeredménybe. Én is ez miatt akartam arra menni de sajnos BME szóbelit nem rendeznek hozzám közel lévő városban :(
2019. márc. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ez szimpatikus. Mert valóban, arra számítok, hogy a hallás utáni fog jobban sikerülni a kettő közül. (Persze meglepetések bármikor érhetnek)

Annyira messze van neked, hogy már nem tudod vállalni az utazást?

2019. márc. 5. 10:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem a BME-re menj! Más szempontból a kettő vizsga olyanolyan nehézségűnek tűnik nekem a mintafeladatok alapján, csak az Origo kétnyelvű, és ott van egy fordításos feladat, de ott is lehet szótárt használni, nem vészes! A többi feladattípus, szóbeli tételek ugyanazok.


Én spanyolból megyek, és ezért nincs sehol a közelben szóbeli, csak németből és angolból tartanak minden vizsgahelyen szóbelit! Pestre kellene mennem, ami kb 300 km-re van úgyhogy inkább beletörődtem az Origoba :D

2019. márc. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!