Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtant mennyire kell...

Nyelvtant mennyire kell tudni, ahozz hogy értsem a nyelvtant?

Figyelt kérdés
Arra a nyelvtanra gondoltam, amit suliba tanítanaka

2019. márc. 6. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Amit nyelvtanórán tanítanak, az egy nagy szar, a nyelvórákon 1000x jobban magyarázzák a nyelvtant általában.
2019. márc. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
Hát igen, csak minden nyelvtanár a lelke mélyén nagyon hülyének tartja a tanítványát, aki a magyarázat közben azt mondja, hogy izé, bocsánat, de mi is az az alany?
2019. márc. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommenteket!
2019. márc. 6. 21:53
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Semennyire!
2019. márc. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
# 2: Ez nem igaz, én csak azokat a tanítványokat tartom hülyének, aki az után se tudja, mi az alany, hogy elmagyaráztam 2x és láthatólag értette, aztán legköezelebbre már nem tudja, mert szart az egészbe.
2019. márc. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
24%

Látom, erre járt a kőbányai pontozófantom. :D


Magántanárnál ez valóban kétesélyes (Fábryt idézve, arccal a gázsi felé), de csoportban, ha legalább egy olyan van, akik haladni szeretne, hát, annak szemében nagggggggggyon égő, ha az angol kurzus tanárának kell elmagyaráznia általános iskolában elvileg érintett fogalmakat.

2019. márc. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
Igen, égő, de ez nem feltétlenül a gyerekek hibája, ahogyan írtam, az iskolai nyelvtanoktatás egy rakat szart sem ér, csak megoltatják velük a szabályokat, és a nap végén úgyis egy idióta marad, mert a semmirekellő egybeírta, hogy nyitvatartás, és elrontott egy ly-t.
2019. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Szóval összességében nem a gyerekre nézve égő, hanem a többi résztvevőre, leginkább a magyar oktatásra összességében
2019. márc. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

Hát, meg lehet kövezni érte, de nekem sincs fingom se arról, hogy mi az a részeseset, meg mi az a részes határozó, meg alanyeset, tárgyeset stb. Ennek ellenére kifogástalanul beszélek magyarul, és iskolában nem sok tárgyból voltam jó, de magyarból igen. Ezek a hülyeségek mégis mindig kimaradtak.


Éppen az a baj a nyelvtannal, amikor idegen nyelvet tanítanak, hogy axiómaszerűen abból indulnak ki, hogy mindenki tudja, hogy a nyelvi elemek mik, és pontosan hogyan is viselkednek, beleértve az összes rendhagyó esetet is.


A magyarok nagy része kapásból rávágja, hogy nekünk három igeidőnk van, és nincsenek a nyelvünkben segédigék, pedig pont fordítva: kettő igeidőnk van mindössze (jelen és múlt), a jövő időt pedig főnévi igenév után rakott segédigével fejezzük ki (fog), vagy pedig időhatározóval és jelen idejű alakkal (majd), mert nincs jövő idejű alakja az igéinknek.


Na. Ez egy induri-pinduri része a magyar nyelvtannak, és 100-ból 99-en benézik.

2019. márc. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%

"Hát, meg lehet kövezni érte"

Sajnos, ezt neten nagyon nehéz megoldani...


És tényleg nem vagy képes meghatározni, hogy az

A vadász meglőtte a tigrist.

...mondatban melyik az alany, melyik az állítmány, és melyik a tárgy?

Mondjuk az kétségtelen, hogy én ültem vendégként olyan angol tanfolyamon, ahol a rendszerváltás után átképződő orosz tanerőknek az angol tanár kénytelen volt elmagyarázni, mi az a vonatkozó névmás, de hát az valóban már olyan nehéz egy átlagpolgárnak, mint az ugyanazon évben tanult koszinusz tétel, vagy a Mengyelejev-táblázat. :D

2019. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!