Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvtant mennyire kell...

Nyelvtant mennyire kell tudni, ahozz hogy értsem a nyelvtant?

Figyelt kérdés
Arra a nyelvtanra gondoltam, amit suliba tanítanaka

2019. márc. 6. 20:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

>>Sajnos, ezt neten nagyon nehéz megoldani...<<


És még humora is van!


Nyilván a tigris a tárgy a mondatban, nem vagyok szellemi fogyatékos, csak ilyen mondatokban beszélni hamarabb tanultam meg, mint analizálni, és nem is analizálom továbbra se, mert ahhoz, hogy írjak vagy beszéljek, nem szükséges elemeznem a mondatokat. Pedig írtam már eleget. Eléggé grafomán vagyok, plusz dumálni is jól tudok, akár a semmiről is összefüggően egy kerek órát. Úgy, hogy azok mind értelmes, nyelvtanilag helyes magyar mondatok lesznek. De az iskolában agyfaszt kaptam attól, hogy a táblára írt mondatok szavait kellett aláhúzni egy vonallal, dupla vonallal, hullámos vonallal, pontvonallal, szaggatott vonallal, meg a tököm tudja még, milyen h.lyeségekkel nem fárasztottak.


Az angolt se elemezgettem. Rengeteg szöveget dolgoztam fel. Felfedeztem a mintákat, a nyelvi sablonokat, és használtam. Természetesen tanultam nyelvtant is, mert minden nyelvtanár arra gerjed, ha szépen táblázatba foglalhatja nekem a formulákat, meg felírhatja pontokba szedve a prefixeket, meg a suffixeket, mert az könnyű. Csak be kell magolni.


18 évesen én is bármikor fel tudtam rajzolni a táblára a vas-szén ötvözetek állapotábráját, mert mindenki attól majrézott a legjobban, én meg csak azért is megtanultam kívülről, aztán vizsgán mit tesz isten: pont azt a tételt húztam. Ennek ellenére nem mondhatnám, hogy az életemre vagy a szakmai fejlődésemre különösebb hatással lett volna az ausztenit, a cementit meg a ledeburit.


Persze mondták már, hogy bezzeg ha nagy óraszámban tanították volna az angol nyelvtant, akkor mennyivel hamarabb megtanultam volna… no nem beszélni, hanem a nyelvtant.

2019. márc. 9. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Meg a GOS vonal. :)
2019. márc. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!