Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miből érdemes olaszt tanulni?

Miből érdemes olaszt tanulni?

Figyelt kérdés
Több nyelven beszélek már, könnyen tanulom a nyelveket, gyakran magamtól, tanár segítsége nélkül. Most szeretném elkezdeni tanulni az olaszt. Tudnátok neked olyan könyveket ajánlani, ami nektek hasznos volt? Leginkább a teljesen kezdő könyvek érdekelnek most, de haladót is megemlíthettek későbbre. Illetve jöhetnek akár sorzatok, oldalak, ahol filmeket lehet nézni, blogok, youtube csatornák, bármi, ami hasznos. Köszönöm a segítségeteket!

2019. márc. 8. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mindenkinek más válik be. Az a lényeg, hogy csináld, és ezt te is tudod, ha már több nyelven is beszélsz. Olyan forrást válassz, ami neked szimpatikus, amit szívesen fogsz rendszeresen elővenni. Ami neked nem tetszik (mert nem jó kézbe venni, mert idegesítőnek tartod a youtuber hangját, stb.), az hiába jött be másnak.
2019. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy mindenkinek más válik be. Én azonban ötletek szeretnék gyűjteni, amiből ki lehet indulni. Se könyveket, se videókat, semmit nem ismerek olasz tanuláshoz. Ezért várom a tippeket.
2019. márc. 8. 23:39
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a duolingót az (angolon keresztül az) olasszal tesztelem, hogy megismerjem - vagy mondhatnám úgy is, hogy az olasztudásomat a doulingóval próbálom felfrissíteni. Hónapok óta elvagyok vele, szóval nekem tetszik. De nekem nincs semmi nagy tervem az olasszal, inkább csak játék, mint régebben is, amikor még hivatalosan is tanultam (de csak kb. egy évig). Egyébként bármilyen olasz kiadású olasz tankönyvben megbíznék, ami úgy külsőre szimpatikus, meg aminek a hanganyagához is hozzájutnék.
2019. márc. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelne az olasz nyelv!

Olyannyira, hogy majd szeretnék kimenni Olaszországba is, hogy még jobban el tudjam sajátítani a nyelvet.

Angolt iskolában tanultam de semmilyen szinten nem megy, az alap szint alatti kb. mert a tanárunknak is egy középfokúja volt, és igazából nem is annyira érdekelt...

Szóval igazából ez lenne az elsö nyelv amit meg szeretnék tanulni!

Hogyan tudnék nekifogni ?

Amúgy ezt a doulingo (vagy hogy van leírva) szerintem elég béna... Ugyan azokat kérdezgeti folyton és még a mondatok is hibásak benne, szóval még van amit hibásan is tanít...

De van valami ötlet, hogy hogyan lehetne ?

Azon kívül hogy könyv+tanár ?

Valami oldal vagy blog vagy youtube vidi esetleg ? Ahogyan a kérdező is mondta?

Meg ha már könyv akkor milyen könyv ? :D

És amúgy tanulási módszereknek is örülnénk ha írnátok, mert sokunknak jól jönne ! :)

Aki tud az kérem segítsen nekünk! :)

2019. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Angolt iskolában tanultam de semmilyen szinten nem megy, az alap szint alatti kb.

...

Amúgy ezt a doulingo (vagy hogy van leírva) szerintem elég béna... Ugyan azokat kérdezgeti folyton és még a mondatok is hibásak benne, szóval még van amit hibásan is tanít...

...

És amúgy tanulási módszereknek is örülnénk ha írnátok, mert sokunknak jól jönne !"


Például pont a duolingo nagyon jó tanulási módszer, pont azért, mert egy csomó mindent milliószor elismételtet. Az nem tanulás, hogy csak hallasz valamiről, aztán rohansz is tovább, hogy jó, de milyen igeidők vannak még? A nyelvtanulásra időt kell szánni, és addig kell gyakorolni, amíg már szinte unalmas, akkor fogod tudni spontán használni az adott nyelvtani jelenséget folyamatos beszéd közben is.

Egyáltalán milyen hibát tudtál felfedezni a duolingóban alapszint alatti nyelvtudással? Vagy csak elhiszed a pletykákat (azoknak a pletykáit, akik szintén nem jutottak el még alapszintre sem, semmilyen módszerrel sem, nem csak a duolingóval nem?)? Tudod használni egyáltalán? Mert ha valami hibás, meg lehet vitatni másokkal, köztük olyanokkal, akik már jobban tudják a nyelvet mint te, és tőlük is egy csomót lehet tanulni, nem csak magából a programból. És vannak tesztek is, amiket ha jól ki tudsz tölteni, gyorsabban is haladhatsz - ha viszont nem, akkor miért gondolod, hogy gyorsabban kellene haladnod?

2019. márc. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg az olasz nyelvkönyvek magyar piacán négy nagy sorozat fut, amiket nagyon könnyű beszerezni, szinte minden olasztanuló ismeri őket, és sok embernek van tapasztalata vele:

1.GIRO D'ITALIANO: ezt a könyvet magyarok írták a középiskolák számára, ezáltal a szókincs elég hitvány és haszontalan kifejezések tömkelegével van tele. nyelvtan magyarázatai sem valami jók, esetleg tanárral lehet használni, de egyedül nemnagyon.


2. PONS: a híres nyelvkönyv-kiadónak számos olaszos kiadványa van. Ezeket a könyveket kifejezetten egyéni, otthoni tanulóknak szánták, ezáltal nincsenek benne páros vagy csoportfeladatok, és minden feladatnak megvan a megoldása is a könyv végén, komplett szószedettel. Van nyelvtanfolyamuk kezdőknek és haladóknak is, a kezdőknek szánt szerintem egészen jó(egyéni nyelvtanulóknak ajánlom), a haladó könyv viszont szerintem csapnivaló lett, rossz a szókincse, az olvasmányok szinte mind eredeti olasz újságcikkek, vagy könyvrészletek, amik szerintem inkább C1es szint mint B2es (amit amúgy a könyv ígér), ezáltal a szókincse inkább haszontalan C1es szófordulatokkal van tele, mint egyszerűbb, de sokkal életszerűbb B2es szavakkal...szóval a PONS haladó nyelvtanfolyam könyvét nem ajánlom


És egy ÓRIÁSI HIBA a PONS kömyvekkel: nagyon nagyon kevés bennük a feladat, ha ebből tanulsz, készülj fel, hogy sok plusz feladatot kell majd keresned a neten a nyelvtani anyagokhoz, viszont a byelvtani magyarázatok magyarul vannak, és számomra azok teéjesen érthetőek voltak...csak át utánna alig van 1-2 feladat :(


3.PROGETTO ITALIANO: Ezt már olaszok írták, ezáltal a szókincs kifejezetten jó, az adott könyvnek megfelelő, hasznos és az olasz nyelvben gyakori szófordulatokkal dolgozik a könyv. A nyelvtanok olaszul vannak elmagyarázva, ha ez megrémít valakit, akkor ne ezt válassza, de amugy van szótár, google...szóval szerintem nem kell félni az olasz nyelvű nyelvtantól. Ezekben a könyvekben jók az olvasmányok és hanganyagok, sok a feladat, és még a kommunikatív stílus is sokszor megtalálható benne....éppen ezért kicsit olyan eza könyvsorozat mint egy patchwork: mindent tökéletesen akar, ezért mindenből csomót ad a nyelvtanulónak: nyelvtan, szókincs, kommunikatív feladatok, szövegértések és hanganyagok...ezáltal kicsit elkedvetlenítheti a feladathegyekkel a kezdő nyelvtanulót, de ha valaki jól bírja a tanulást és a sok sok feladatot, akkor szerintem ez a sorozat egy jól szerkesztett, és érthetően magyarázó könyv. Viszont ha valaki inkább a "játszva tanulás" módszerét szereti, és irtózik a szavak tanulásától, vagy a nyelvtani táblázatokhoz kapcsolódó drill feladatoktól, akkor neki nem javaslom ezt.


4.ASSIMIL: erről nincs személyes tapasztalatom, ebből sosem tanultam olaszul. Viszont azt tudom, hogy ez a könyv annak készült, aki utálja a nyelvtant, ez a könyv szinte csak kommunikatív stílusban tanít...én világ életemben nyelvtanos voltam, ezért sem próbáltam sosem.


Ezen kívül vannak még olaszok által írt nyelvkönyvek bőven, viszont azok vagy interneten(a kiadók honlapjáról)vagy pedig egyetlen könyvesboltban: a budapesti LINGUA könyvesboltban kaphatók...azok között is vannak jók, de sosem próbáltam egyiket sem.


Ha valaki egyedül tanul, akkor egyértelműen a PONS kezdőt ajánlom neki(de ha azzal végzett, ne vegye meg a haladót!), esetleg ha valakinek már nagyon jól mennek a nyelvek a PROGETTO-t is kipróbálhatja egyedül, de az inkább kurzuskönyv, a GIRO D'ITALIANO-t senkinek nem ajánlom. Az ASSIMIL pedig egyértelműen azoké, akik irtóznak a nyelvtantól, vagy szeretnének kipróbálni egy ilyen szokatlan módszert...de arról személyes tapasztalatom nincs.

2019. ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok


Néhány hasznos oldal olaszosoknak:

[link] megbízható szotár

[link] az oldal kiemelkedő nyelvtani magyarázatokat tud adni, magyar nyelven

[link] az oldal bármilyen olasz igét elragoz nekünk minden időben és módban


És néhány könyv, ami szerintem baromi hasznos:


1. Olasz Nyelvtani Gyakorlatok->rengeteg nyelvtani feladat, a megoldásokkal

2.PONS-Nyelvtan 3 lépésben->nyelvtani magyarázatok és feladatok(kifejezetten ajánlom olyanoknak, akik a PONS Nyelvtanfolyam kezdőknek könyvből tanulnak, mert abban nagyon gyatra és szerény a feladatok felhozatala)

3.1000domande,1000risposte->a szóbeli készségeinket tudjuk vele fejleszteni, szerintem tökéletesen felkészít a B2es olasz nyelvvizsga szóbeli részére.

4.LINGUEA-Olasz ügyes szótár->ezt a kezdőknek ajánlom, ugyanis ez egy olyan olasz-magyar, magyar-olasz kisszótár, ami B1-B2es szintig teljesen elég, a szükséges szavakat tartalmazza, és ezen kívül a közepén van egy nagyon király kifejezésgyűjtemény is, valamint a végén egy nyelvtani összefoglaló. Szóval ez ilyen 4 az egyben. Viszont aki B2es nyelvvizsgára készül, már találkozni fog olyan szavakkal, amik nincsenek benne, C1re pedig egyértelműen kevés.

5.PONS-Képs szótár és PONS-Tematikus szótár: mindkettő kiadvány témakörönként összegyűjtött szókincset tartalmaz, kifejezetten jó nyelvvizsga előtt, a szóbeli témakörökben megtanulni a szavaikat. A Tematikus szótárat én jobbnak találom, mert ott elkülöníti a könyv minden témakörben az alapfokú és a középfokú nyelvvizsga szókincsét...ezáltal mindíg a szintünknek megfelelő szavakat tudjuk megtanulni, nem kell fölösleges szófordulatokat benyalni.

2019. ápr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok, rosszak lettek a linkek:

1. [link]


2. [link]


3. [link]


Ezek már jók

2019. ápr. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen az utolsó hozzászólónak! Nagyon hasznos, köszönöm szépen! :)
2019. ápr. 27. 21:24
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mennyire aktuális még a dolog, de én is a Nuovo Progetto italiano-ból kezdtem el tanulni, most a Nuovo Espresso-val folytattam

(az olasztanárom választotta ki ezeket a könyveket, ő maga is olasz, szóval lehet benne valami).

2020. ápr. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!