Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 év alatt középszintű nyelvtu...

1 év alatt középszintű nyelvtudás angolból?

Figyelt kérdés
Tavaly szeptember óta kezdtem el tanulni angolt, és szeretnék legalább közepes szinten beszélni később munka miatt. A szavak tanulása elég jól megy, viszont a nyelvtannal gondban vagyok :/ Sajnos magyar nyelvtan sem megy (ige,névelők,főnév) és tudom hogy cink, de angol tanárral a nyelvtanomat tudom fejleszteni/megtudja velem tanitani az angolt igy? Sajnos munka mellet csinálom igy kb napi 2 órám van rá, viszont júniustól részmunkaidőben fogok dolgozni mert nekem ez fontosabb mint a jelenlegi munkám igy plusz 2 órát nyerek. Szerintetek szeptemberre vagy év végére megtudok tanulni angolul igy? Főleg tanárok válaszát várom vagy azokét akik hasonló cipőben jártak.

2019. márc. 12. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Napi két óra igen intenzívnek számít. Ha legalább átlagosak a képességeid, és jó a tanárod, akkor egy év alatt összejöhet a középfok, azaz a B2 szint.
2019. márc. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha most itt azt írja valaki, hogy ááááá, nem fog sikerülni, akkor mi van? Akkor inkább nem is tanulod? Teljesen mindegy, hogy mit jósolunk, az a lényeg, hogy ha fontosnak tartod, hogy angolul tanulj, akkor tanulj, ahogy csak tudsz, aztán majd lesz valami. Akármilyen szintig jutsz el, egész biztos lehetsz benne, hogy nagyon nagy hasznod lesz belőle.
2019. márc. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A magyar nyelvtan nekem sem megy (ciki, nem ciki, baromi nehéz megjegyeznem, hogy mi is az a határozói melléknévi igenév... már ha van ilyen), de az angollal prímán megvagyok. A franciával is. Teljesen más nyelv, ha van is átfedés, jobb, ha a kifejezést is rögtön azon a nyelven tanulod meg. (A poén, hogy a francia nyelvtan jobban segít nekem megérteni a magyart, mint fordítva)
2019. márc. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bemagolni be lehet, a tételeket is be lehet tanulni, de 1 év könyvből tanulás után nem fogsz magabiztosan és magadtól beszélni angolul. A nyelvvizsgát simán le lehet tenni magolással, de ahogy oda kerül a sor, hogy pl. egy munkahelyen meg kell szólalnod angolul, na ott fog borulni az egész.
2019. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
persze igen :)írok neked privátban
2019. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én ismerek egy nagyon jó tanárt, aki 10 óra alatt pontra tette bennem az egész angol nyelvtant, majd még 5 órán át megtanított arra, hogyan fejlesszem magam otthon, szókincsileg. Így néhány hónap alatt a felsőfokig jutottam.
2019. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!