Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japánt mangántanárral tanulva...

Japánt mangántanárral tanulva milyen gyorsan szoktatok haladni?

Figyelt kérdés

Hobbiként tanulom, de azért jó lenne évente 3-at lépni a JLPT-n.

Két év alatt nulláról indulva teljesíthető az N2 vagy N1?


Hetente kétszer tervezek tanárhoz járni és persze otthon is készülök.



2019. márc. 24. 14:50
 1/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Csoportosan jártam, magántanár japánból nagyon drága. Sokszor volt , hogy egy anyagot egy egész hónapon keresztül kellett venni, mert X nem volt itt, Y nem tanulta meg, Z meg még mindig nem érti. És ez heti 3 órában. Ha megteheted magánhoz járj, egy év alatt el lehet érni N2-t. Nekem így is sikerült 3-ig eljutni, vágj bele.
2019. márc. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, kérdezhetek az előzőtől? Hátha a kérdezőt is érdekli. Valóban egy év alatt meg lehet tanulni 2300 kanjit, valamint evvel együtt középfokú tudás fölé jutni írásban és szóban japánból??
2019. márc. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Miss Endzsi ***** válasza:
N3-hoz nem kell 2100 kanji. Én egy év alatt lettem N3 szinten. Nem nehéz a nyelv egyáltalán, főleg, ha valaki szereti is. Nagyon logikus a nyelvtana.
2019. márc. 28. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És az N2 meg az N1 mennyivel nehezebb?

Azok már C1 és C2-es szint?

2019. márc. 28. 00:24
 5/10 anonim ***** válasza:

"Nem nehéz a nyelv egyáltalán, főleg, ha valaki szereti is. Nagyon logikus a nyelvtana."


Igen, ezt sokan mondják, és én kezdőként is ezt sejtem.


"N3-hoz nem kell 2100 kanji. Én egy év alatt lettem N3 szinten."


N3-hoz hány db kanji ismerete kell? Pontosabban szólva az első ajánlottból mennyi? A kyouiku kanjik? Vagy több kell ennél N3-hoz?

2019. márc. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Miss Endzsi ***** válasza:
Olyan 300 kanji kell hozzá. Talán a Minna no nihongohoz van egy kanjis táblázat, mi abból tanultuk. Van belőle kanjis könyv.
2019. márc. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Háromszáz csupán? Oké, ha egyszer elvégezted az N3-at, kénytelen vagyok elhinni neked, de akkor N2-höz kell a kb ezer darabos kyouiku? És N1-hez meg a bő 2000 jouyou kanji?
2019. márc. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Miss Endzsi ***** válasza:
36%
Nézz N3-as feladatokat. Nagyon alap kanjikat kérnek benne. Az a 300 db pont elég volt hozzá. ÉS igen úgy emlékszem N2-höz olyan 900-1200 kell.
2019. ápr. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Értem, köszönöm! (A kérdező nevében is, gondolom, köszönhetem a válaszod, mivel őt is érdekelte.)
2019. ápr. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nem lett ez kicsit elszámolva? Úgy értem lehet, hogy önmagában 300 kanji kell kimondottan az N3-hoz. De ha valaki nem tanult azelőtt soha Japánt, annak az N5-N4 kanjikat is meg kell tanulni, tehát összesen kb 600 kanji "fordulhat elő" az N3-as szinten.

2020. nov. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!