Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik indoeurópai nyelv...

Melyik indoeurópai nyelv szerintetek a legkönnyebben elsajátítható?

Figyelt kérdés

1. Dán

2. Francia

3. Holland

4. Norvég

5. Olasz

6. Portugál

7. Román

8. Spanyol

9. Svéd

10. Cigány

11. Jiddis

12. Fríz

13. Grönlandi

14. Ladin

15. Katalán

16. Galíciai


Tudom, hogy sok kevésbé beszélt nyelv is van a felsoroltak közül, talán nincs is mindegyik indoeurópai nyelv felsorolva.


2019. márc. 26. 06:59
 1/8 A kérdező kommentje:
Hopsz, a grönlandi nem ide tartozik.
2019. márc. 26. 07:11
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát, ezek közül nem sokat tanultam, de az olasz nagyon-nagyon könnyű nyelv.


("Cigány nyelv" egyébként nem létezik, csak lovári stb. De a lovárit is könnyűnek mondják.)

2019. márc. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az újlatin és a germán nyelvek (kivéve a német, ami nehezebb mint a többi)
2019. márc. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a holland ha beszelsz egy kicsit németül es angolul akkor nagyon sok hasonlóság van a szókeszletében.
2019. márc. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Spanyol.
2019. márc. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nightwing evil válasza:

Holland (angolos német keverék szerű)

Francia,olasz,spanyol könnyű ha az egyiket már tudod

2019. márc. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt azért nem mondanám, hogy például a francia könnyű, ha az olaszt tudod... a francia gyönyörű, de nagyon nehéz nyelv. Én olasz érettségi és latin szigorlat után estem neki, és nem mondanám könnyűnek.
2019. márc. 28. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#7:

Pedig a francia és az olasz nyelvtan igencsak hasonló, úgyhogy ha olaszul tudsz, nagy meglepetések nem érhetnek a franciában. A kiejtés relatíve nehéz egy magyarnak, de sokkal szabályszerűbb, mint mondjuk az angol.


A kérdésre válaszolva pedig: nyilvánvalóan egyéni, hogy kinek mi a nehéz, s ezt nagyban befolyásolja az anyanyelv is.

Értelemszerűen egy olasz anyanyelvű ember különösebb nehézség nélkül meg tud tanulni spanyolul, míg egy svéd angolul, egy lengyel oroszul, stb. Magyarként ez nyilván nehezebb, mert nincsenek igazi rokon nyelveink. Nekem speciel németül könnyebb tanulni, mint angolul, mert a nyelvtan felépítése és a szóképzés sokkal inkább hasonlít a magyarra, mint az angol. Az angol nehezebben megy számomra a kiejtés és a sok igeidő miatt, ami magyarként nehéz, hiszen nálunk csak múlt-jelen-jövő van. Vannak viszont sokan, akik pont a némettel szenvednek és az angolt tartják baromi könnyűnek.

2020. máj. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!