Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nemsokára el kell dönteni mit...

Nemsokára el kell dönteni mit válasszak 2. nyelvnek. Olasz, francia vagy német. Francia és olasz között vacilálok. Melyik hasznosabb nyelv?

Figyelt kérdés
2008. nov. 10. 16:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Az Eu hivatalos nyelve a francia, úgyhogy inkább azt.
2008. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
szerintem is francia
2008. nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Amelyik jobban tetszik... Tény, hogy a francia hasznosabb nemzetközi szinten, viszont elég nehéz megtanulni (jómagam franciatanár vagyok, tudom, miről beszélek).
2008. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Az EU miatt a francia, de munkahelyek sokan keresik az olaszt is, úgyhogy jó kérdés. Mondjuk indulj ki abból, milyen területen szeretnél majd később dolgozni. Hivatalnoki és hasonlók inkább a franciát preferálják, idegenforgalomban inkább az olaszt, informatikában mindegy, ott az angol a fő nyelv, második nyelvet aszerint kérnek, milyen tulajdonú a cég vagy milyen ügyfeleik vannak.


Egyébként én most az olaszt választanám, a francia nehezebb, és ha lenne időm pluszban valamikor foglalkozni vele, egy idő után belevágnék önszorgalomból a franciába is. Az a helyzet, hogy most már sok munkahely (rendszeresen nézem az állásajánlatokat) 2 nyelv ismeretét kéri és az egyiket minimum tárgyalási szinten, néhány éven belül ez felmehet 3 nyelvre, főleg nemzetközi cégeknél, szóval most olyan nyelvet tanulj, ami neked most könnyebb szerinted, később, ha van időd, vedd hozzá a harmadikat és hozd fel társalgási szintre.

2008. nov. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A francia nehezebb, viszont hasznosabb. Én azt választanám. :) (én pl kimondottan akarok amúgy franciát tanulni, csak úgy magamtól:P)
2008. nov. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Francia. Nehezebb, mint az olasz, nehez a kiejtes es a helyesiras, igy jobb, ha azt suliban, tanarral tanulod. Az olasz nyelvtanara szinte teljesen illeszkedik a francia nyelvtan, valamint az olasz kiejtes es helyesiras abszolut nem nehez, igy azt mar magadtol is tudod majd tanulni.
2008. nov. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Jók az érvelések szóval valószínű a francia mellett döntök :) már csak azért is mert svájcban élnek rokonaink :)
2008. nov. 10. 22:57
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Azért azt elárulom, hogy középiskolai nyelvoktatás nem készít fel önmagában nyelvvizsga szintre, hacsak nem nyelvszakos. Azért is preferálom jobban erre az időre az olaszt, hogy ne legyenek illúzióid, mi mindent fogsz tudni, ha kikerülsz. Ha a franciát szeretnéd elmélyíteni, ahhoz külön tanár, tanfolyam kell, olyan, akik rendes óraszámban, célzottan foglalkoznak ezzel, az olaszhoz elég a középiskola.


Nekem anno (papír szerint) németből és franciából lehetett választani, franciát szerettem volna, mert a németet az Istenért se tudom megtanulni, nem áll rá az agyam a németre, a francia nekem könnyebb lett volna. Aztán nagy csalódás ért minket, mert mégse indították a franciát, 2 évig szenvedtem a némettel, ugyanannyit tudok belőle, mint mielőtt elkezdték tanítani.


Ha franciát választasz, az előbb leírtakat tartsd szem előtt. Angolból pl. én hiába tanultam ovi óta, középiskola mellett tanfolyamra jártam, és úgy lett nyelvvizsgám, pedig remek tanárom volt a középiskolai angol tanárom, le a kalappal előtte, de mégse olyan célirányosan tanultunk, hogy az nyelvvizsgához elég legyen, egész évfolyamból érettségire nekem lett egyedül nyelvvizsgám, testvérem ugyanígy van vele most érettségi előtt, bár neki kevesebb kellett, én korábban kezdtem, de neki se volt elég a középiskolai oktatás.

2008. nov. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha meg van tanulva német,akkor különösebben nem lesz gondod a többivel.
2008. nov. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
a németnek semmi köze ezekhez a latin nyelvekhez!
2009. júl. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!