Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul hogy lehetne megtanuln...

Angolul hogy lehetne megtanulni ha nincs nyelv erzekem?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 1. 00:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Ezt a nyelvérzék dumát sosem értettem.. Ilyen nincs xDD Ez azoknak a kifogása akik lusták. Egykis memória kell hozzá meg sok sorozat. Meg kell szokni ahogy beszélnek, hogy értsed meg egykis szókincset összeszedni és a nyelvvizsga gyerekjáték lesz.
2019. ápr. 1. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Kedves egyes, van olyan hogy valakinek rosszabbul mennek a nyelvek, ez nem kamu es nem lustasag kérdése. Ugyanaz mint a matek. Valakinek 5x el kell magyarazni ugyanazt az egyszerű példát es aztan megsem tudja megoldani magától. Valaki 2 napot tanul a matek vizsgájára, en 2 hetet nyomtam végig és igy jott ossze harmadjára. 🙂

A nyelv is működhet ugyanígy mint barmely mas tanulmany, mivel mindenki különböző.

A kérdezőnek azt tudom tanácsolni, hogy menjenek a könnyített olvasmányok, harry potter konyv, filmek angolul magyar, majd angol felirattal. Leginkább az angol feliratos celravezeto, de ne nulla szinten kezdd el ezt, mert nagy csalodast okozhat hogy semmit nem értesz. Olvass angol cikkeket, angol újságot. Nézz youtuben angol videókat amik nyelvtant magyaráznak, vagy amik kifejezeseket, gyakori szavakat gyakoroltatnak es ismertetnek meg. Ezek nagyon hasznosak tudnak lenni. De ezeket mind amellett tedd, hogy nyelvkonyvekbol is tanulsz. Jarj magántanárhoz, vagy nyelvsuliba. Ha meg suliba jársz, es van rendes nyelvorad, akkor mindez talán eleg lesz amellett, ha magadat is fejleszted sulin kívül. Nem tudom milyen könyvből tanultok de nem art venni egy összefoglaló nyelvtan könyvet, leginkabb az egynyelvuek a celravezetoek. A Cambridge nyelvkonyve nagyon hires, es nagyon sokan szeretik is. Ujonnan 10 k, de sulis konyvtarakban is szokott lenni. Majdnem ugyanez de magyarul magyaraz az Oxford nyelvkonyve. Ezeket hasznos lehet forgatni ha nyelvtannal van gond. A szókincsedet pedig olvasással/videokkal/szokartyakkal turbozhatod. Persze mindezek mellett beszélned is kelleni fog. Sajnos ez nem jon magatol a nyelvtan es szókincs tudasoddal. Kell hozza nyelvtanár/padtars/rokon stb. aki beszéltet es tud javitani is.

Sok sikert.

2019. ápr. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

#1, Szerintem van nyelvérzék, de ez nem egy dolog,hanem sok képességből tevődik össze. Szóval ha rossz a memóriád, akkor könnyebben elfelejted a dolgokat. Ha rossz a hallásod, akkor a hallásértésed se lesz olyan jó, így viszont nehezebb lesz a beszéd is, mivel nem tudod jól összehasonlítani amit mondasz azzal, hogy milyennek kéne lennie.


A kérdésre válaszolva.

Szerintem a gond ott van, hogy kétnyevűből akarunk egynyelvűvé válni, nem pedig fordítva.

Mivel ha látsz egy képet,amin egy citrom van,az volna a jó,ha angolul jutna eszedbe, nem pedig magyarul és aztán lefordítanád angolra, főleg mivel vannak dolgok, amik teljesen máshogy vannak angolul,így aztán ott a fordítás belassul.., kizökken az illető és akkor jön a probléma.

2019. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
Szókincs fejlesztéssel a rossz nyelvérzék kompenzálható. Szerencsére direktben nincs már nyelvtani teszt a nyelvvizsgákon. A való életben meg a prioritás az, hogy megértesd magad. Szerintem így. Meg ha nem is érted a nyelvtant, egy idő után berögzül az is tudat alatt, hogy bizonyos dolgokat így, vagy amúgy mondunk. Gondolom több idő így egy nyelvet elsajátítani, de nem lehetetlen
2019. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%

Az egyes hülyeséget mond, mint minden másban, a nyelvtanulásban is vannak olyanok akik tehetségesebbek és olyanok akik kevésbé.


De persze sok gyakorlással nyelvérzék nélkül is meg lehet tanulni kommunikálni angolul, csak esetleg több gyakorlás kell hozzá.

2019. ápr. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi a nyelvérzék, ami neked nincs?

Ha akarsz angolul tanulni, tudni, akkor tudod kompenzálni a hiányosságokat, ahhoz nem kell különösebb érzék, ebben igaza van egyesnek.


Ha nem akarsz nyelvet tanulni, pláne angolt-akkor gondban vagy, mert akkor hiába minden.


Kérdés miért van szükséged a nyelvre? Vagy az angolra?

2019. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

Gondoltam, hogy valaki megint a matekkal fog dobálózni... Attól, hogy te lusta voltál gondolkodni, még a matekra nem kell születni. Tökéletesen tanulható, ha nem kifogásolsz, hogy neked ez nem megy (ugyan úgy mint a nyelvrézékkel).

Hiába pattogsz nekem, én ezzel csak a kérdezőbe akartam lelket önteni, hogy bárki meg tudja tanulni az angolt. A világ egyik legkönnyebb nyelve és még a csapból is az angol folyik. Ha össze szedsz egy korrekt szókincset (ami nem a nyelvérzékedtől függ) és kb pakolod egymás után a szavakat azt már mindenki megérti. Csak azt akarom mondani, hogy nem kell itt nyelvtanilag perfektnek lenni.

Kedves kérdező!!! Ha nehézségekbe ütközöl próbáld máshogy! De sose fogd a nyelvérzékre, ez szimplán megszokás kérdése. A 6 éves szerbiai kisfiú is beszél magyarul és szerbül is.

2019. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Angolul megtanulni, ez ugye egy pongyola kifejezés, Einstein alighanem óvatosabban fogalmazott a fizikával kapcsolatban. Ahogy elnézek ismerősöket és hallgatok szakembereket, középfokig lehet a nyelvérzék hiányát szorgalommal pótolni. Utána már kezd kérdéses lenni.

Szerintem.

2019. ápr. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

Az anyanyelvét ELSAJÁTÍTJA az ember, az idegen nyelvet TANULJA. Mégcsak nem is ugyanaz a két szó, nem is szinonímák. Az 5 éves kisfiú elsajátította mindkét nyelvet, van ilyen, bár ekkor is egyértelmű melyik a preferált nyelv. Mert két nyelvet nem lehet elsajátítani sem egyforma szinten. És ennek legalább annyi hátránya van, mint előnye. (mármint a kétnyelvűségnek)


Ez hogy valamit elsajátítottál (tanulás nélkül), még nem jelenti azt, hogy egyébként képes lennél megtanulni, vagy megakarnád. Én főiskolán ötösre szigorlatoztam matekból, azt sem tudnám megmondani mi az a deriválás, integrálás-pedig legnagyobb meglepetésemre, ez volt a tananyag, pont most néztem az órarendet-és anyám életére megesküdtem volna, én aztán soha, ilyet. Akkor megtanultam, aztán elfelejtettem.


Megtanulni már csak azt tudod, ami érdekel, mert akkor minimális erőfeszítéssel, hasonlóan az elasjátításhoz bent ragad a fejedben az anyag.


Ha szemernyi igazság lenne abban amit mondasz, akkor a világban nem okoznának gondot a nyelvi problémák, márpedig okoznak. És nem a magyaroknak, franciák, angolok, spanyolok, olaszok sem beszélnek idegen nyelveket. Még frekventált helyeken sem.

2019. ápr. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

#9

Nem az elsajátítás nehézségéről beszéltem. Nekem nehéz volt pl a matekot megtanulni, én is szigóztam belőle. Azt mondom, hogy tanulható a matek is meg a nyelv is, egyéntől függően sok-sok energiabefektetéssel. De ilyet, hogy valaki a nyelvérzékre fogja, hogy nem megy, meg "ő hülye a matekhoz" ilyen nincs.... Az hülye hozzá aki lusta rá időt szánni.

A rajzolás.. arra én is azt mondom, hogy ahhoz tehetség kell. De középiskolás szinten matekot megtanulni vagy idegen nyelvet csak tanulás kérdése.

2019. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!