Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha szeretnék megtanulni...

Ha szeretnék megtanulni szlovákul, akkor hol érdemes keresni?

Figyelt kérdés

Interneten próbáltam tanfolyamokat vagy tanárokat nézni, de nem igazán találtam hasznos oldalat és nem is indulnak nagyon ilyenek.

Csehet találtam, de azt érdemes lenne elkezdeni?



2019. jan. 7. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Csehet? Az majdnem ugyanaz mint a szlovák. Kb olyan különbség van a kettő között, mint a székely és a magyar tájszólás között.


Hol laksz? Mert nyilván nem mindegy. Békéscsabán például rengeteg fiatal anyanyelvű lány van, akikkel még buli közben is össze lehet futni (tapasztalat), biztosan segítenének, sőt külön szlovák iskolájuk is van, de még művelődési központjuk is, ünnepük is.

Pesten is biztos vannak tanfolyamok, ha más nem akkor a cseh.

2019. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A cseh nyelv sokkal menőbb, mint a szlovák. A két nyelv nagyon hasonló ha megtanulsz csehül érteni fogod a szlovákot is. Csehország szebb fejletettebb, nem olyan földhözragadtak, mint a szlovákok, jobb a mentalitásuk. Megérted a lengyelt is meg az ukránból is néhány dolgot, délszláv nyelvekből is bizonyos dolgokat.
2019. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Budapesten élek, de szlovákiai vagyok, viszont soha nem sikerült megtanulnom szlovákul, ezért szeretném...vagy a csehet.

Bulizni nem igazán járok, nem szeretem, ezért ez nem annyira opció.

2019. jan. 7. 16:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha meg tervezel jovőt SK ban akkor érdemes amugy nem sokra mész vele örülj, hogy nincs vele bajod én a mai napig itt szenvedek vele.
2019. jan. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazamész látogatóba, menj be egy könyvesboltba és vedd meg a Krížom Krážom-ot CD-vel együtt. A szintednek megfelelőt.


Van olyan, hogy slovake.eu Online és ingyenes, de én nem találtam túl hasznosnak, és gondolom nem is vagy teljesen kezdő.


Ha magántanár kell szólj, és küldök linket.

2019. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!