Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsgán...

Angol középfokú nyelvvizsgán mitől lesz jó egy levél?

Figyelt kérdés

- Milyen javítási kritériumok vannak?

- Hogy pontoznak? Mire adnak pontot?

- Mire érdemes odafigyelni?


Javítótanár esetleg nincs köztetek, aki egy világos képet adna arról, hogy mitől jó egy levél, azon felül, hogy válaszolok minden kérdésre, igyekszek több fajta igeidőt használni?


Köszönöm a válaszokat! :)



2019. ápr. 1. 11:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tanár, de szerintem:

-jó-e a nyelvtan. Ha rendben van akkor lehet esetleg nyelvtani bravúrokat belerakni, de inkább nem erőltetném, ha nem vagyok benne biztos.

-szókincs

-lefedi-e pontosan a témát a levél

-formailag jó-e (hivatalos/baráti levél formai követelményeinek megfelelő)

és itt az oldalon olvastam egy olyat, hogy érdemes a kiírástól különböző szinonima szavakat használni és nem azt ismételni

2019. ápr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

- A megadott szempontok szerepeljenek benne.

- Részekre tagolás.

- Sémák használata (I'm writing to tell you about..., Write back soon..., stb.).

- A nyelvhasználat illeszkedjék a levél jellegéhez (baráti, hivatalos).

- Tagoló kifejezések (first of all, then, finally, stb.).

- Egyenes kérdések mellett függők is (Could you tell me...).

- Tőmondatok helyett összetettebb mondatok a megfelelő kapcsolószóval (because, so, stb.).

- Ha olyan jellegű a levél, akkor izgalmat fokozó kifejezések (to my surprise, suddenly, stb.).

- Szóismétlések elkerülése.

2019. ápr. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
16%

Semmitől, ez egy joker a vizsgáztatóknak, amire rá lehet fogni a bukást.

Az ismerőseim 99%-a ezen bukott el.

Minden feladatban megvolt a 90% fölött, itt meg nem éri el a 40%-ot.

Hát persze.

A fellebbezés meg pénzbe kerül és nincs konzultáció, tanár nem is mehet be veled tanár, aki ránézne.

2019. ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ne már! Kicsit megijesztesz. Pont ez a problémám, hogy ez majd csak élesbe derül ki, hogy megy. Mert ez kicsit szubjektív szerintem.

Meg tudod mondani, hogy ez melyik vizsgahelyen/vizsgahelyeken történt az ismerőseiddel?

2019. ápr. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Euró, Telc, LanguageCert
2019. ápr. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Melyik nyelvvizsga, milyen feladat?
2019. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)
2019. ápr. 1. 12:34
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem kell rajta parázni, hanem normálisan fel kell készülni és elfogadni, hogy lehet lesz második kör.

Engem is visszatapsoltak a levél miatt, amire én is csak azt tudom mondani, hogy kamu.

Szartam rá, készültem a következőre aztán pár hónappal később meglett.

Teljesen fölösleges aggódni, egyedül a pénz zavart, mert nem olcsó mulatság és tényleg gáz, hogy semmi leírást nem kapsz 20-30 ezer forintos vizsgadíjak mellett, hogy miért is buktál meg.

2019. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Az adott nyelvvizsga honlapján érdemes megnèzi, le szokták írni mi alapján pontoznak.

A lényeg középfokon szerintem, hogy lássák, hogy érted a feladatot, az alapján írod a levelet. Érted, hogy mi a különbség a hivatalos és a baráti levél között.

Az is fontos, hogy betartsd a terjedelmet illetve tagold bekezdesekre. Köszönj, utána zárd le a végén stb.

Közben lehetőleg helyes nyelvtannal és gazdag szókincsel legyen.

De lehetetlent nem várnak el középfokon. De tényleg mindent leìrnak a honlapon, attól is függ melyiknèl csinálod

2019. ápr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat! :)
2019. ápr. 1. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!