Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kaphatnék segítséget néhány...

Kaphatnék segítséget néhány mondat lefordításában?

Figyelt kérdés

- Thank you so much for walking this far with me.

("Hálás vagyok amiért ilyen messzire eljutottál velem." Ez jó?)


- All this cheering is making me feel happy!


-The media really made a fuss about him and puffed him up.


- Why do you old guys have to be so square and formal at times like this?


Előre is köszönöm!



2019. ápr. 3. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha azt olvasom, hogy szövegkörnyezet kéne, mindig visszafojtom magamban az erős ingert, hogy az meg mi a lóizének? Majd a megfejtést a konkrét helyzetre átfogalmazza a kérdező. De azért itt az elsőnél tán mégse mindegy, hogy a hegytetőn mondja a túrázó a barátjának, vagy a Nobel-díj kiosztóján a nyertes vegyész az asszisztensének vagy a tanárának. Előbbi esetben, hogy jöttél/eljöttél velem, utóbbiban meg elég sok helyes megfejtés lehet, amihez úgy kell a szövegkörnyezet, hogy az egész olvasmány. :) Kitartottál mellettem, végig segítettél, stb.
2019. ápr. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

És a többiben tudnál segíteni, vagy bárki más?

Az elsőt már megoldottam.

2019. ápr. 3. 12:27
 3/6 A kérdező kommentje:
Az utolsót is aránylag megoldottam, így csak a 2. és a 3.-ra kellene segítség.
2019. ápr. 3. 12:33
 4/6 A kérdező kommentje:

A másodikra a tippem:

"Boldogság áraszt el a szurkolásuk miatt" vagy

" Boldogság fut keresztül rajtam a szurkolásuk miatt"



A harmadikra az első felére a tippem:


"A média óriási felhajtást csapott körülötte" vagy

"A média nagy hűhót csapott körülötte"

2019. ápr. 3. 12:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mind ez az egesz biztatas/drukkolas boldogga tesz engem/oromot hoz nekem.


A media tulfoglalkozasa vele/egbe emelese tul elbizotta tette.

A media kiemelesetol nagynak erzi magat.

2019. ápr. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 chtt ***** válasza:
100%

- Köszönöm szépen/Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen sokáig elkísértél/eljöttél velem. (vagy ha nem hazafelé vagy bárhová gyalogolnak éppen, lásd első hsz.)

- Boldoggá tesz ez a sok éljenzés/ünneplés. (nem bántásiból, de gondold végig a mindennapjaidat - mondtál már te valaha is olyat, hogy 'boldogság fut rajtam keresztül...'?)

- a harmadik első felére teljesen jó a tipped (bármelyiket használhatod), a végére meg jó, amit amit az ötös írt (ettől elbizakodott lett/elbízta magát/elszállt magától... és társai)

- miért kell nektek, *öregeknek* ilyenkor olyan merevnek, előírásosnak/hivatalosnak lennetek.

öreg azért csillagok közt, mert ez nem feltétlenül életkorra utal, lehetnek pl. régiek vs. újak... ezt te tudod, lásd. sokat emlegetett szövegkörnyezet :)

2019. ápr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!