Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » „Extrém körülmények között"...

„Extrém körülmények között" milyen gyorsan lehet megtanulni egy nyelvet?

Figyelt kérdés
Teszem azt, kimész a célországba, az adott népcsoporttal elvegyülsz, és nem beszéltek a közös nyelven, ha van, hanem csak a megtanulandó nyelven. Körülbelül abban a helyzetben vagy, mint mikor gyerekként tanultad az anyanyelvedet. Így milyen gyorsan lehet haladni a nyelvtanulással?
2019. ápr. 7. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Egy-két hónap múlva meg tudod magad értetni, fél év múlva tusz beszélni is konkrét minden napos témákról, egy év múlva általános dolgoktól el tudsz beszélgetni - és 4-5 év múlva esetleg eljutsz a közel hibátlan szintre.
2019. ápr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Függ az életkorodtól is, és hogy beszélsz-e más idegen nyelveket. Én felsőfokú olasszal mentem ki Spanyolországba szinte nulla tudással, 24 évesen, pár hónap múlva gond nélkül komunikáltam. 37 voltam, mikor kiköltöztünk angol nyelvterületre, ennyi idősen már kicsit nehezebb volt, ráadásul nem voltam már annyira laza, pl. idegenekkel való ismerkedés, beszélgetésben, mint huszonévesen. A lányom akkor 9 éves volt, 3-4 hónap után már teljesen folyékonyan beszélt, de ő ugye egész nap iskolában volt, muszáj volt neki haladni a többiekkel, beszélgetni, játszani. Azon is múlik, hogy mennyire vagy rákényszerülve a beszédre, pl. ha dolgozol valahol, ügyeket kell intézned, problémákat megoldani, akkor sokkal gyorsabban haladsz. Egyébként felnőttként már nem elég az, hogy "rádragad" a nyelv, ha normálisan akarsz beszélni, akkor sokat kell tanulnod mellette.
2019. ápr. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Attól függ milyen szintről indulsz. Nulláról? Mert akkor semmit nem fogsz így tanulni. Ha már van egy alap szinted, olyan B1-es, akkor fejlődni fogsz. DE felnőttként így sem leszel olyan helyzetben mint egy gyerek. Egy gyereknek semmi dolga nincs, csak annyi, hogy ovódába és iskolába járjon, játsszon, megtanulja a nyelvet, stb. Te mint felnőtt nem leszel egész nap ebben a helyzetben mert egyszerűen lehetetlen... nem fognak neked mindent többször elmondani, ha nem tudsz a nyelven akkor eleve nem tudsz elvegyülni úgy, hogy bekerülj egy csoportba ahol folyamatosan hajlandóak beszélni veled az emberek, mivel ugye senki nem fog veled szenvedni ha csak makogni tudsz. Ja meg hát gondolom dolgod is van a nyelvtudás mellett, pl munka stb, és ha nem beszéled a nyelvet akkor olyan munkát kapsz csak ahol korlátozott mennyiségben kell használnod a nyelvet pl szalagmunkás vagy takarítő... attól nem fogsz megtanulni egy nyelvet, hogy takarítőnő vagy mondjuk Németországban. Ezért van az, hogy sokan kimennek évekre dolgozni de csak alapszinten beszélnek 5 év múlva is, hiszen nincsenek olyan környezetben ahol valóban ki vannak téve a nyelvnek. Nem tudsz olyan környezetet teremteni mint egy gyereknek, mert egyrészt más dolgod, kötelezettségeid vannak, másrészt pedig az emberek sem úgy viszonyulnak hozzád mint egy gyerekhez.


Ennél sokkal hatékonyabb még az is, ha egyszerűen otthon ülsz és egész nap filmeket nézel, híreket olvasol, regisztrálsz valami fórumra és mindenkivel azon a nyelven beszélsz, tanulsz könyvből stb... mostmár az internettel simán tudsz olyan környezetet teremteni mintha ott élnél az országban. Az összes készséget lehetséges az interneten keresztül tanulni. Persze csak ha van rá időd, a legnagyobb probléma egy felnőttnek, hogy egyszerűen nincs idő annyit foglalkozni a nyelvtanulással mint egy gyereknek.


A legjobb az ha mondjuk középfokkal kimész tanulni egy egyetemre, ha ott töltesz mondjuk egy évet és aktívan használod a nyelvet tehát olvasol, írsz stb az egyetemen, akkor mire elérsz az év végére már felsőfokon leszel, mindenféle külön nyelvtanulás nélkül is.

2019. ápr. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves Hármas, elpazaroltál egy csomó energiát arra, hogy leírd, hogy nem lehetséges ilyen körülményeket teremteni magadnak. De lehet, némi kreativitással, csak nyílván nem a hagyományos módon, hogy kimész dolgozni WC pucolónak és csak magyar közösségben mozogsz, csak a honfitársakkal érintkezel. A korábbi válaszokat köszönöm!
2019. ápr. 7. 20:33
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, kérdező, miért pontoztad le a 3. választ. Én nyomtam neki zöldet, mert sokmindenben igaza van.


Ez most ugyanolyan dolog, mintha az lenne a kérdés, hogy "hogyan tanuljunk nyelvet", és valaki leírja a tanulási technikákat, de utána megjegyzi azokat a dolgokat is, amiket elronthatsz tanulás közben, amik esetleg hátráltathatnak (rossz technika, nem elég pihenőidő stb stb). Te akkor ezek szerint az második felét figyelembe sem veszed, mert "nem a kérdésre a válasz"?


Mindenből lehet tanulni, a negatív kritika is jó kritika, ha észreveszed és megfogadod.

2019. ápr. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amit írt tippeket azok jók, bár a végkövetkeztetéssel nem értek egyet, hogy hasznosabb, hatékonyabb lehet otthon. A 3-as válaszára azért reagáltam így, mert egy hosszú bekezdésen belül taglal olyat, amit csak ő tett hozzá a helyzetemhez, és nem is valós dolgok, de alapvetően azzal sem értek egyet hogy az ő általa felvázolt élethelyzetben sem lehet fejlődni nulláról. Nagyon destruktívnak tartom az ilyen hozzáállást és ha valaki idetéved, aki ezt fontolgatja, nem szeretném, hogy kedvét szegje, mert már sok embernek sikerült így nyelvet elsajátítani.
2019. ápr. 8. 13:40
 7/8 A kérdező kommentje:
Tehát én egy másik fórumon tájékozódtam arról, hogy egyáltalán lehetséges-e, hogy kimenj nuku nyelvtudással egy országba. Körülbelül 20 ember adott is visszajelzést arról, hogy ők is kint tanultak meg, élesben. Tehát abszolút nem lehetetlen. Azt senki nem írta, hogy próbálta, de nem ment, pedig biztos van ilyen, sőt tudok arról is, hogy valakik évtizedek óta dolgoznak egy országban és még mindig nem tudják a nyelvet. De aki jól mozog, az tudja. Nem a szkepticizmust szerettem volna olvasni, (az más, mint a negatív kritika) hanem szerettem volna kalkulálni, tapasztalatokat olvasni, hogy mennyi idő kellett ehhez, milyen gyors volt a fejlődés.
2019. ápr. 8. 13:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Olaszországba mentem ki erősen lomitált nyelvtudással.


Két tankönyvet vittem ki magammal és nekikezdtem a tanulásnak, amikor időm engedte.


Először szavak-szavak-szavak-szavak! - Meg kellett értenem mit látok a boltba és gyermek sziten legalább mútogatva ki kellett fejeznem magam. Napi 30 szót tanultam meg, témákba szedve.


2 héten belül már sikerült jelen időben egyszerű, maximum 3-4 szavas mondatokat összeraknom. A szóbelapátolás továbbra is ment minden nap, 40 szóra emelve a szintet plusz ismételve a már megtanultakat.


1 hónap után egy múlt időt és a jövő időt is elkezdtem használni. Megjelent az életemben az összetett mondatok alotásának képessége, amikor megértettem a nyelv logikáját. (Még mindig ment a szótanulás, folyamatosan.)


2 hónap múlva döcögősen ki tudtam magam fejezni előzetese szótárazásak nélkül is és a beszélgetéseket tartalmuk szintjén követni tudtam.


3 hónap múlva kezdtem magabiztos lenni és mahamba szívni kifejezéseket, közmondásokat, összetettebb kifejezéseket.


4 hónap után íz írásbeliség is megjelent a tanulási skálán.


Kb. 6 hónap után magabiztosan - ha nem is nyelvtanilag helyesen - tudtam kommunikálni és e-mail-ezni összetettebb témákkal kapcsolatban is.


Napi 1-4 órám volt a tanulásban, hétvégente 3-6.


Nem voltak magyarok körülöttem, angolul jól beszéltem, de próbáltam nem visszaváltani angolra, hogy rákényszerítsem magam a tanulásra.


A filmnézés nekem nem jött be, mert többnyire csak elszunnyadtam előtte. :)


Sok sikert, a küldetés nem lehetetlen! :)

2019. ápr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!