Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha jövő júniusban diplomázom,...

Ha jövő júniusban diplomázom, akkor legkésőbb mikor kell letennem a nyelvvizsgám a 2. Nyelvből?

Figyelt kérdés

Kötelező 2 nyelvből nyelvvizsgázni a mesterdiplomához, csak nem tudom, hogy meddig kell meglennie. Van, aki azt mondja legkésőbb idén decemberben kell elmenni, mások szerint január-február is elég.


Nekem igazából mindkét időpont necces, olaszt tanulok, és egyetem mellett dolgozom is, szóval a vizsgaidőszak miatt mind a decembert, mint a január-februárt esélytelennek érzem, hogy átmenjek. :/ Fizikailag nincs időm eleget tanulni már most sem, pedig a szakdoga csak jövő félévben indul. :(


Ha nyáron belehúzok, az sem lesz elég. Heti 1 szóbeli téma megtanulása is rengeteg, és utána még át is kell ismételni. Lehet jobb lenne kettévenni a vizsgát és a szóbelivel kezdeni, majd az írásbelivel folytatni, az úgy is nehezebb, mert a szóbeli kevésbé objektív. Legalábbis az angollal ez volt, ott is az írásbeli volt rosszabb.


Vagy kezdjem a nehezebb írásbelivel, hátha megbukom decemberben és akkor lesz lehetőségem még kijavítani? Mondjuk nem lesz, mert ki kell fizetni előre a januári vizsgákat is, és a fizetési határidő meg nem a decemberi eredménnyel összeegyeztetett. Tanácstalan vagyok. :(



2019. ápr. 19. 13:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Februrban még belefér, kicsit neccesen de a március is. Kb 1 hónap amíg kijavítják a tesztet meg 1 hónapot rá lehet számolni arra amíg megkapod róla a bizonyítványt, az egyetemek meg májusban be szokták többnyire kérni a nyelvvizsgát hogy tudják kinek kell diplomát rendelni és ki kap igazoló lapot csak ha átmegy államvizsgán.


Nem tudom hogy állsz a nyelvvel, mennyire gyorsan tanulsz meg anyagilag mennyire megoldható, de én a helyedben október-november tájékán megpróbálnám, hogy ha mégse sikerül januárban lehessen még egyszer újra próbálni. Decemberben tényleg azért nem jó mert az úgyse derül időben ki hogy tudj utána jelentkezni a januárira. Akkor inkább jelentkezz januárban, van plusz 1 hónapod felkészülni viszont így egy lapra teszel mindent.

Ha úgy érzed könnyebb neked külön akkor próbáld meg úgy, koncentrálj először a nehezebb részekre. Nyáron ha csak a meló van és nem kell pluszban az egyetemre is bejárnod azért jobban tudsz haladni a nyelvtanulással is.

2019. ápr. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A szóbeli vizsgàhoz tudok hozzàszólni. Ahogy olvasom (értelmezem) te úgy akarsz egy tételt megtanulni, hogy kiírsz pl. 3 oldalt majd azt megtanulod. (Az egy hét/1 tételből gondolom). Na ezt felejtsd el. Inkàbb vàzlatot írj, majd próbàld meg a sajàt szavaiddal elmondani amit tudsz róla. A vizsgàztatók jobban szeretik a természetességet és nem bemagolt szöveget akarnak hallani. Szerintem így neked is gyorsabban fog menni. És gondolom nem a2 szintről akarsz hirtelen nyelvvizsgàt. Ki tudod hasznàlni a szabad időket is mikor munkàba vagy iskolàba mész, hallgahatsz olasz rádiót vagy hanganyagot. Megkérdezhetem melyik típusú vizsgàra szeretnél menni? (Most felsőfokúztam olaszból és hàtha tudok konkrétabbansegíten
2019. ápr. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!