Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen felsőfokú angol nyelvvi...

Milyen felsőfokú angol nyelvvizsgát javaslotok? Felkészülési tippek?

Figyelt kérdés

Úgy január tájékán, legkésőbb februárban szeretném letenni a felsőfokú angol nyelvvizsgát. Olyan nyelvvizsgát akarok, ami egynyelvű, komplex, mindenhol elismert (Magyarországon és külföldön is) és azért nem a legkönnyebb, amit bárki meg tud csinálni.

Nézegettem a Cambridge CAE-t, de azt hallottam nagyon kemény és nehéz, de legalább elismert és ha valaki megcsinálja, akkor az azt mutatja, hogy az illető biztos tud angolul. Büszke lennék magamra, ha meg tudnám csinálni, de nagyon izgulnék előtte, főleg, hogy nem a legolcsóbb és hátha nem sikerül....

Szeretem az angolt és komolyabb terveim vannak vele, angoltanár szeretnék lenni, de lehet, hogy most nem Cambridge nyelvvizsgát kéne még választanom. De akkor mit? Telc-et néztem még, de az megszűnt. Euroexam? IELTS?

Augusztusban el fogok menni egy intenzív angoltanfolyamra, mert akkor ráérek gyakorolni, utána szeptembertől egyedül szeretnék felkészülni a nyelvvizsgára, illetve jó lenne, ha találnánk egy anyanyelvi tanárt, akivel heti egyszer lenne óránk, leginkább a beszéd lenne a lényeg. Úgy gondoltam, hogy nyelvvizsga feladatokat oldok meg, olvasok angolul, csak angolul nézek filmeket, videókat, cikkeket/híreket olvasok angolul.

Jelenleg erős B2-es tudásom van, a nyelvtant tudom, inkább a szókincsemet kéne bővíteni.

17 éves leszek egyébként, ha fontos hogy hány éves vagyok.


2019. ápr. 28. 08:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem nehéz a CAE, be kell gyakorolni a mintafeladatokat meg a szóbelinek a forgatókönyvét.

Egyetlen problémának a korodat látom, mert itt már azért nem olyanok a témakörök, amikről nincs feltétlen élettapasztalatod, pl. munkahely. Szóbelire jobban jársz, ha tanárral készülsz fel, aki kifejezetten erre fel tud téged készíteni.

2019. ápr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia:)


Egyáltalán nem lehetetlen a felkészülés. Ha van egy stabil B2-es szintű tudásod már csak a mindennapi eseményeben való jártasság, erős szókincs és egy kis "lazaság" kell. Ez alatt azt értem, hogy ha megkérdezik tőled mi a véleményed a globális felmelegedésről és az aktuális gazdasági problémákról nem kezdesz el bemagolt sablonszövegeket mondani olyan szerkezetekkel amikben még magad sem vagy biztos. Ennek egyáltalán nincs értelme.Viszont , ahhoz hogy zökkenőmentesen tudj beszélni ilyen és ehhez hasonló témákról (etikai kérdések,stb.) mindenképpen utána kell járnod egy-két infónak. Nem mondom, hogy rendelkezz egy komplett monológnyi adattal a brexit okairól, de azért próbáld meg kifejteni a véleményed olyan témákról is, amik elvontak avagy távol állnak tőled.


És igen, itt jön a képbe az életkorod. Mivel (feltehetőleg) nem nézel éjjel nappal híradót, külön utána kell nézned a dolgoknak. De ez ráér, legkésőbb a vizsga előtti pár hétig.


Azonban elmondanám, hogy a siker nagyban függ az elhivatottságtól. Én például 15 évesen tettem le a vizsgát (igaz, 3 hét múlva már 16 voltam), szóval neked főleg nem okozhat problémát.

Én ECL-re mentem, a középfokút is náluk tettem le és vannak pozitív észrevételeim. A szóbelin nagyon rendesek és segítőkészek,ha elakadnál feltesznek pár kérdést, hogy mit gondolsz erről meg arról... Valamint van 3-4 kép segítségként, és ha esetleg más szempontról kezdesz el beszélni mint a megadott téma nem állítanak le. A képek adnak pár ötletet, de fontos hogy ne írd le azokat.

Ugyanakkor be kell ismernem, a hallgatás nagyon kemény. Itt nincs olyan, hogy "könnyű listening/ nehéz listening", szinte mindig kifog a vizsgázókon. De ettől ne ijedj meg, a szóbeli kompenzál:)

Az írásbelit tekintve, a reading nagyon könnyű volt amikor én volta (95% lett), a leveleknél is barátságos témák voltak.


Egyébként a Cambridge nyelvvizsgát azok szokták tenni, akiknek konkrét elképzelésük van arról, hogy hol akarnak dolgozni. Ennek érdemes utánagondolnod.


Bárhogy is döntesz, sok sikert!

2019. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!