Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen egy angol B2-es komplex...

Milyen egy angol B2-es komplex nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Ez lesz az első nyelvvizsgám és csak annyit tudok, hogy május első hetében kellene jelentkeznem. Akik voltak már nyelvvizsgán, elmondanák milyen? Olvastam olyan kifejezést, mint 'labor' és eddig azt se tudtam, hogy van ilyen.

A saját tapasztalatotokból bármit szívesen olvasok, még azt is ami szerintetek jelentéktelen részlet. Rámtört az "Én erre nem állok készen/Hogy lesz ez az egész?/Mi lesz ott?" érzés, szóval minden apró információ-morzsa enyhít kicsit ezen a szorongáson.

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2019. ápr. 30. 20:34
 1/3 anonim ***** válasza:

van egy írásbeli része, itt nyelvvizsgafüggő milyen feladatok vannak, de levél írás meg szövegértés szokott lenni (van ahol mondjuk nyelvtani feladat van, van ahol szövegkiegészítés, ez tényleg változó)

aztán általában egy másik napon meg a szóbelire és a magnóra kerül sor (talán ez a labor)


ha kiválasztottad a nyelvvizsgát, nézd meg a honlapjukat, ott le lesz írva milyen a vizsga felépítése, milyen típusú feladatok várhatóak és szoktak egy mintavizsgát is feltenni megoldókulccsal együtt, így láthatod mire számíthatsz élesben

2019. ápr. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem kell túlságosan parázni. Az írásbeli részén lesz elég időd, hogy mindent átgondolj, nem kell majd sietned. Általában szövegértés és levélírás van. Nekem speciál 4 db szövegértés volt és 2 db levél. Az, hogy pontosan ezeken belül milyen típusú szövegértés van (pl. a nyelvtani részekre megy rá, stb.), az attól függ melyik nyelvvizsgára mész.


Nekem a szóbeli volt szörnyű. Mármint, átmentem, de már ott éreztem, amikor szemben ültem a vizsgáztatóval, hogy ez nem megy. Egyáltalán nem számítottam arra a témára, amit kaptam. Az egészséges étkezésről kellett beszélnem. Valamennyire otthon vagyok a témában, de ott annyira nem ment, hogy az csak na. Meg szinte folyton csak úgy kezdtem a mondatokat, hogy "I think", mikor egyébként rengeteg kifejezést tudok, hogy hogy lehet még kifejezni a véleményt. Szóval ott nem nagyon tudtam gondolkodni, meg nagyon féltem. De igazából én a szóbelire nem nagyon készültem, szóval. :D A lényeg az, hogy szerintem próbálj meg megtanulni olyan kifejezéseket, amik vészhelyzet esetén is eszedbe jutnak. Szóval, hogy próbáld is meg azokat a kifejezéseket gyakran használni a hétköznapokon, hogy ott is az eszedbe jussanak.


Melyik nyelvvizsgára fogsz jelentkezni egyébként? Van már terv? :)

2019. máj. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Úristen nagyon hálás vagyok nektek! /És gratulálok hogy megcsináltátok/


2#-es válaszoló: Igen, Origó nyelvvizsgára készülünk (végül is csak ez maradt le a kérdésből :"D) az iskolai tanárral, csak nem igazán beszélt róla, hogy gyakorlatilag milyen is az. Szeretné, ha még a gimnáziumban töltött idő alatt felsőfokúm is lenne. Rendeltünk kifejezetten a mostani vizsgára felkészítő könyvet, illetve a sorozatokat, filmeket, kvízeket és híroldalakat is angolul hallgatom/olvasom.

A most kapott tippeket alkalmazni fogom és nagyon megkönnyebbültem attól amit leírtatok. Nem azért mert könnyűnek gondolom, csak most már nagyjából tudom mire számítsak. Ment a zöld kéz!:)

2019. máj. 1. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!